10. Türkan Saylan Ödülleri’nde Bilim Ödülü Dr. Seçil Vural’ın

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)’nin Türkan Saylan’ın adını ve anlayışını yaşatmak için verdiği Bilim Ödülü’ne Dr. Seçil Vural değer görüldü.

10. Türkan Saylan Ödülleri’nde Sanat Ödülü “Sıcacık Bir Ev” adlı öykü kitabıyla Özgür Çırak’ın oldu. Bilim Ödülü’ne ise Dr. Seçil Vural değer görüldü.

10. Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri’nde Sanat Ödülü’nün seçici kurulu Prof. Dr. Ayşe Yüksel (ÇYDD Adına, Genel Başkan) Turhan Günay (Seçici Kurul Başkanı), Sezer Ateş Ayvaz, Nursel Duruel, Emine Birsen Ferahlı, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Ayşe Sarısayın’dan oluşuyor. Bilim Ödülü, Bilim Akademisi Tıp Seçici Kurulu tarafından veriliyor.

Ödüller, dün ÇYDD’nin Zoom programı aracılığıyla yaptığı, ÇYDD’nin YouTube kanalında da canlı yayımlanan dijital bir törenle sahiplerine sunuldu. Sunuculuğunu gazeteci Duygu Demirdağ’ın yaptığı tören, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in açılış konuşmasıyla başladı. Yüksel, “Türkan Hoca hep Mustafa Kemal Atatürk’ten yola çıktığını söylerdi” diyerek başladığı konuşmasında Saylan’dan ve başardıklarından söz etti. Saylan’ın sınıf arkadaşı Gökşin Sanal da anılarını anlattı.
“Hep ilham olacak”

Dermatoloji dalında çalışan Dr. Vural, katıldığı yayında Türkan Saylan adına verilen bir ödülü almaktan gurur duyduğunu ifade etti. Vural, “Türkan Saylan sadece benim için değil, ülkenin dört bir yanındaki kız çocukları için ilham kaynağı olmaya devam edecek” dedi.

avatar
  Kaydol  
Bildir
19 Mayıs 2020