Anadolu Adliyesi’nin Kadın Personelleri Sahada: “Şiddete Hayır”

Kartal Anadolu Adliyesi’nde çalışan kadın personeller, “şiddete hayır” temalı futbol maçı düzenledi.

İlk Haber Gazetesi

Kartal Anadolu Adliyesi’nde çalışan kadın personeller, ‘şiddete hayır’ temalı futbol maçı düzenleyerek, sahaya çıktı. Kadınların kıyasıya mücadele ettiği maç hakkında konuşan Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar, “Kendi istekleriyle ve heyecanlarıyla kurdukları bir takım. Maçlarını izledik, çok güzeldi. Buradaki tema, ‘kadına şiddete hayır’. Bu konuya dikkat çekmek istedik” dedi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Kartal sahilde bulunan Çelik Spor Tesisleri’nde 8. Geleneksel Futbol Turnuvası final maçı düzenlendi. Turnuva öncesinde adliyede çalışan kadınların gönüllü olarak kurduğu ‘Anadolu Kadın Gücü Futbol Takımı’ sahaya çıkarak, ‘Petrol İş Mahallesi Kadın Futbol Takımı’ ile futbol maçı yaptı. ‘Kadının Toplumdaki Yeri’ ve ‘Kadına Yönelik Şiddete Hayır’ sloganıyla farkındalık yaratmanın amaçlandığı maçta, kadın oyunculara yakınlarından da destek tezahüratları yükseldi.

“Tema, ‘kadına şiddete hayır'”

Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar, “Anadolu Adliyesi’nin düzenlediği 8. Futbol Turnuvası. Her yıl adliyede çalışan katip, kalem müdürlerimiz, güvenliklerimizden oluşan takımların düzenledikleri maçlar neticesinde bu günlerde final maçı oluyor her yıl ve biz kupa töreni yapıyoruz. Biraz önce de kadın futbol takımımız sahaya çıktı. Tamamen kendi istekleriyle ve kendi heyecanlarıyla kurdukları bir takım. Maçlarını izledik. Çok güzeldi. Buradaki tema, ‘kadına şiddete hayır’. Bu konuya dikkat çekmek istedik” dedi.

“Amaç, kadının her konuda becerisi olduğunu göstermek”

Başsavcı Vekili Uğur Seçgin ise yaptığı açıklamada, “Bizi asli görevimiz itibariyle zaten kadına karşı şiddete yönelik adli görevlerimizi yerine getiriyoruz. Aynı zamanda adliyede çalışan kadın personellerimiz bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla futbol takımı kurma kararı aldı. Temel amacı, kadının toplumdaki yeri ve her konuda becerisi olduğunu göstermek. Ve kadınlarımıza yönelik şiddet eylemlerine karşı toplumsal bilinç oluşturmak. Biz de aldıkları karar çerçevesinde onları destekledik. İlk kez böyle bir turnuva organizasyonunda rakip takımla müsabakaya çıkacaklar. İnşallah istedikleri hedef, amaç gerçekleşmiş olur” şeklinde konuştu.

“Her zaman, her yerde kadına şiddete hayır”

Kartal Adliyesi’nde güvenlik görevlisi olan Yadigar Erkut, “Anadolu Adliyesi kadın futbol takımı olarak buradaki amacımız, kadına şiddete hayır diyoruz. Kadınlar narindir, kadınlar çiçektir. Bunu unutmayalım, herkes duysun. Biz burada kadın olarak, her zaman, her yerde kadına şiddete hayır” dedi.
“Biz ses vermek istiyoruz. İnşallah bizim sesimizi duyup, bize de ses verenler olur”

Adliye personellerinden Ercüment Bayramoğlu ise, “Son dönemlerde özellikle kadına, çocuklara, hayvanlara yönelik şiddete ‘dur’ demek istedik. Arkadaşlarla beraber yola çıktık. Bu projeye gönül koydular. Bugün de meyvesini alacaklar. Biz ses vermek istiyoruz. İnşallah bizim sesimizi duyup, bize de ses verenler olur” diye belirtti.

Kaynak: Time Türk

avatar
  Kaydol  
Bildir
5 Kasım 2019