Annelerin Buluşma Noktası 2 Milyon Dolar Değerlemeyle Yatırım Aldı

Arya Kadın Yatırım Platformu ve Galata Business Angels’ın ikinci ortak yatırımı, anneler arası dayanışma platformu olarak bilinen Tutumluanne oldu.

Türkiye’nin tek kadın odaklı yatırım platformu Arya Kadın Yatırım Platformu ile Türkiye’nin ilk melek yatırım organizasyonlarından Galata Business Angels (GBA) ikinci kez güçlerini birleştirdi. Özden Pusat ve Barış Parıltı tarafından kurulan Tutumluanne.com, ikinci el çocuk ürünlerini almak ve satmak isteyenleri güvenli bir ortamda buluşturmuş Türkiye’deki ilk online pazar yeridir. Herkese ve her şeye hitap eden büyük online pazar yerlerinden farklı olarak annelerden oluşan etkileşimi yüksek bir topluluk oluşturmuştur. Sadece ön elemeden geçirilmiş ürünlerin yer aldığı Tutumluanne.com kullanıcıları doğru fiyatlama ve listeme gibi birçok konuda yönlendirmektedir. 200.000 kullanıcısı; 480.000 sosyal medya takipçisi olan Tutumluanne.com ayda 900.000 tıklama almaktadır.

Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter “Tutumlu Anne, yaptığı işle sadece ikinci el çocuk eşyalarının satıldığı online bir pazar yeri değil, aynı zamanda binlerce anneyi bilinçli tüketim ve kültürümüzdeki kardeşten kardeşe eşya kullanımı geleneğini sürdürmeye teşvik eden bir sosyal platform. Bunun yanında, yatırım kararımda etkili olan en önemli faktör ise kurucusu Özden Pusat’ın işine olan bağlılığı, inancı ve yürüdüğü yolda karşılaştığı zorluklar karşısında sergilediği mücadeleci tavrı oldu. İnanıyorum ki “tutumluanne” hem GBA yatırımcılar hem de ARYA’da kendisini destekleyenler için harika bir başarı hikayesi yaratarak çok mutlu edecek.” dedi.

Arya Hızlandırma Programından sonra yatırım aldı

2017 yılında Arya Kadın Yatırım Platformu’nun 6 haftalık yatırıma hazırlık hızlandırma programı Arya Retreat Pitching Challenge (ARPC)’de finale kalan Tutumluanne kurucusu Özden Pusat, Arya Retreat sonrası yatırım aldı. Seçilen girişimcileri 6 hafta boyunca gelir modeli, yatırımcı sunumu ve ilişkileri üzerine eğitim görmenin yanı sıra kendilerine özel seçilen mentörlük eşliğinde hızlandırılıyor ve uluslararası Arya Retreat’e sunum yapma hakkı kazanıyorlar.

Alınan yatırım kullanıcı deneyimi ve teknolojik iyileştirme için kullanılacak

Aldıkları yatırım ile ilgili açıklama yapan Pusat, birçok değişik oyuncuya rağmen ikinci el pazarının Türkiye’de hala potansiyelinin çok altında olduğunu; ancak kişilerinin bilinçlenmesi ile artık pazarın canlanmaya başladığını ifade etti. Gelecekte hem basitçe alıcı ve satıcı buluşturan pazar yerlerinin hem de Tutumluanne.com gibi odaklanmış ve aracılık hizmetlerinde katma değer yaratan gelişmiş pazar yerlerinin pastadan pay almak için rekabet edeceğini belirtti. Alınan yatırım hem teknolojik iyileşme hem de pazarlama faaliyetlerinde kullanılacak ve tamamen büyümeye odaklanılacak.


Arya Kadın Yatırım Platformu (Arya Women Investment Platform) hakkında

Arya Türkiye’nin ilk kadın odaklı yatırım platformudur. Türkiye’deki kadın girişimciliği ve yatırımcılığını etkinleştirmek için kurulan Arya, melek yatırımcıları vasıtasıyla 2013’den bu yana 6 şirkete 2milyonun üzerinde yatırım yaptı. Surgitate, Bardabas, Hecha, Uplifers ve Tutumluanne gibi yatırımları olan Arya, aynı zamanda yatırımcılar, kurumlar ve girişimciler için etkinlik, eğitim, mentorluk, yatırıma hazırlık ve iç girişimcilik hızlandırma programları da düzenlemektedir. www.aryawomen.com

Galata İş Melekleri (Galata Business Angels – GBA) hakkında

2011 yılında kurulan ve Türkiye girişimcilik ekosisteminin Hazine Müsteşarlığı tarafından akredite edilen ilk Bireysel Katılım Yatırımcısı Ağı olan Galata Business Angels (GBA), kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olarak Türkiye’de melek yatırımcılığın ve girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Yeni kurulan yenilikçi şirketler için daha büyük bir sermaye havuzu oluşturma amacıyla hareket eden GBA, 21 üyesinin katkılarıyla sektördeki etik kuralları geliştirmenin yanı sıra, 2012’den bu yana yurt içi ve yurt dışında toplam 20 yatırıma imza atmış, sivil toplum örgütlerinden kamu kuruluşlarına ve üniversitelere kadar ilgili taraflarla işbirlikleri gerçekleştirmiştir. Investor Meetup ve Mentor Clinic gibi etkinlikler ile sektörün nabzını tutan GBA, aynı zamanda Türkiye’deki girişimcileri güçlendirmek, yurt dışındaki yatırımcıları Türkiye’ye çekebilmek ve Türkiye’den çıkan startup’ların Avrupa veya Amerika’ya açılma sürecinde pazara girişlerini sağlamak amacıyla, Fransa merkezli Sophia Business Angels ve ABD merkezli Houston Angel Network ile işbirliği yapmaktadır. Mynet, Airties, Gittigidiyor, Yemeksepeti, Markafoni, Monitise, Vepa Grup, ReklamZ, DBI, 41-29 gibi dünya çapındaki şirketlerin kurucularından, yöneticilerinden ve deneyimli melek yatırımcılardan oluşan GBA Türkiye’de ve dünyada büyük etki yaratabilecek girişimler ortaya çıkarmayı ve Türkiye’deki gençler için verimli bir girişimcilik ortamı hazırlamayı hedeflemektedir. GBA, ağırlıklı olarak Internet of Things (IoT), pazar yeri, finansal teknolojiler (Fintech) ve SaaS alanlarında internet, mobil, yazılım ve telekomünikasyon sektörlerine yönelik çalışmalar yapan başlangıç aşamasındaki teknoloji girişimlerine odaklanmaktadır.www.galatabusinessangels.com

Kapak Görseli: “Hear our voice” – Ashley Kinser

avatar
  Kaydol  
Bildir
8 Haziran 2018