AVON, BM Kadının Güçlenmesi İlkeleri Sözleşmesi’ni İmzaladı

AVON, Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi İlkeleri Sözleşmesi’ni Türkiye’de kendi sektöründe imzalayan ilk şirket oldu.

133 yılı aşkın süredir kozmetik sektöründe hizmet sunan AVON, 2019 yılı itibariyle UN WOMEN tarafından yürütülen, kadınların güçlenmesine destek olan “Kadının Güçlenmesi Prensipleri Sözleşmesi”nin imzacısı oldu. Kadın erkek eşitliğini ön planda tutarak, kadınların güçlenmesi için yedi adımın başarılı bir şekilde tamamlanmasını temel alan “Kadının Güçlenmesi Prensipleri” artık tüm dünyadaki AVON şirketleri ile birlikte AVON Türkiye’de de geçerlilik kazandı.

Kadın erkek eşitliğinin sürdürülebilir büyüme, ekonomik ve sosyal gelişim ve yeni fırsatlar için önemini ön plana çıkaran “Kadının Güçlenmesi Prensipleri”, ülkedeki kadınlar için yeni imkanlar doğuruyor.

Kadın erkek eşitliğinin şirket içindeki önemini vurgulayan AVON Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül, imzalanan bu anlaşma ile diğer şirketleri de kadınların güçlenmesi konusunda teşvik ettiklerini, hem iş dünyası hem de toplum içinde kadın erkek eşitliğinin sağlanması gerektiğinin önemini vurguladı.

Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) Nedir?

Tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer almalarını sağlamak amacıyla iş dünyasında kadınların güçlenmesini hedefleyen iş dünyasının en önemli küresel girişimlerinden biri olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles – WEPs) Platformu 2010 yılında UN Global Compact ve UN Women ortaklığında oluşturuldu.

WEPs platformu, kurumsal hareketin gücünden yararlanarak belirlediği ilkeler çerçevesinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasında ve kadının güçlenmesinde iş dünyasına liderlik etmektedir.

avatar
  Kaydol  
Bildir
5 Eylül 2019