Azra Çavuş “Avrupa Gençler Tekvando” Şampiyonu Oldu

Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası’nın ilk gününde Türkiye için yarışan Azra Çavuş 44 kiloda şampiyon olarak altın madalya kazandı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu

Avrupa Tekvando Birliği (WTE) tarafından İspanya’nın Marina D’or bölgesinde düzenlenen Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası’nda ilk gün müsabakaları gerçekleştirildi.

45 ülkeden 575 sporcunun katıldığı şampiyonanın ilk gününde erkeklerde 45, 48, 51, 55 kızlarda ise 42, 44, 46 ve 49 kilolarda müsabakalar yapıldı. Şampiyonaya 34 sporcu ile katılan Türkiye’yi ilk gün müsabakalarında 8 sıklette 11’i erkek 5’i kız olmak üzere 16 sporcu temsil etti.

Türkiye Taekwondo Federasyonu

Federasyon Başkanı Şahin: Altyapıya verdiğimiz önemin karşılığını alıyoruz

Türkiye olarak gururlu ve sevinçli olduklarını söyleyen Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, “İki sporcumuz ilk gün müsabakalarında 2 altın madalya kazanarak bizleri gururlandırdı. Altyapıya verdiğimiz önemin karşılığı olan bu güzel sonuç gelecekte inşallah onlara büyük başarıların kapısını açacak. Türkiye, olarak gururluyuz, sevinçliyiz. Kalan müsabakalarda da en iyi sonuçları almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Üç gün sürecek şampiyonanın 2. gününde 6 sıklette 9 Türk sporcu madalya mücadelesi verecek.

Azra Çavuş Hakkında

Kaynak: TRT Haber

avatar
  Kaydol  
Bildir
8 Ekim 2019