BGST Tiyatro’dan ‘İzolasyon Monologları’: 7 Kadın 7 Yaşam

Bgst Tiyatro, korona günleri boyunca izole yaşayan kadınların hikâyelerini anlatan “Her Güne Bir Vaka” BGST Tiyatro’nun YouTube kanalından izlenebilir.

​Farklı yaş gruplarından farklı kadınların hikâyelerini bir araya getiren Her Güne Bir Vaka, izleyicilere ortak bir düşünce etrafında bir araya gelme imkânı sunuyor: “kadınlar”.

Her nerede olursa olsun kendileri için mücadele etmek zorunda kalan kadınların serüvenlerini anlatan program, izleyiciyi tüm zorluklara rağmen dik durmaya çağırıyor. Mologlarını Sevilay Saral’ın yazdığı Her Güne Bir Vaka’nın oyuncu kadrosunda ise Aysel Yıldırım, Bulut B. Sezer, Ayşenil Şamlıoğlu, Elif Karaman, Songül Öden, Berna Laçin ve Zeynep Okan yer alıyor.

11 Mayıs’ta ilk kez izleyicilerle buluşan Her Güne Bir Vaka isimli seri yedi gün boyunca her gün başka bir kadının hikayesini ele alarak devam etti. Seriyi Bgst Tiyatro’nun YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Seride yer alan kadın hikayeleri:

Bayan Pazartesi; 32 yaşında Moldovyalı temizlik işçisi, Covid-19 negatif, dört gündelikçi arkadaşıyla paylaştığı evde izole.

Bayan Salı; 38 yaşında bir kargo çalışanı, Covid-19 pozitif, kader mahkûmu, yıllar sonra döndüğü mahallesinde, tek başına izole.

Bayan Çarşamba; 70 yaşında emekli bir öğretmen, Covid-19 negatif, evinde tek başına izole.

Bayan Perşembe; 22 yaşında hematoloji bölümünden gencecik bir hemşire, Covid-19 pozitif, hastane odasında izole.

Bayan Cuma; 40 yaşında ev hanımı, Covid-19 pozitif ama aslında negatif, evinde kocasından gördüğü şiddetten kaçmak için kapandığı bir odada izole.

Bayan Cumartesi; Covid-19 negatif ama aslında çok pozitif bir kadın, 45 yaşında “online” yaşam koçu, “YouTuber”, villasında izole.

Bayan Pazar; 38 yaşında satış temsilcisi, Covid-19 pozitif, yalnız yaşıyor, evinde izole.

https://www.youtube.com/channel/UChRJaGW2YRH6-ojMJfDk93g

​Bgst Tiyatro’nun YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

avatar
  Kaydol  
Bildir
29 Mayıs 2020