Canan Kaftancıoğlu Yeniden CHP İstanbul İl Başkanı Oldu

37. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde yapılan oylama sonucu Dr. Canan Kaftancıoğlu yeniden il başkanı seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde yeni yönetim belli oldu.

Haliç Kongre Merkezi’nin açık hava etkinlik alanına kurulan komplekste gerçekleşen il kongresinde divan kurulu 39 ilçe başkanının imzasının bulunduğu kağıdı göstererek Canan Kaftancıoğlu’nun yeniden aday gösterildiğini duyurdu.

Aday adayı Ferudun Cemal Aydın ise adaylık için gereken 60 delege imza sayısına ulaşamadı. Ferudun Cemal Aydın 47 imza toplayabildi.

Seçimde tek aday olan Canan Kaftancıoğlu, adaylık konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Gençleri partilerinde daha aktif olmaya davet eden Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“İktidarımızı İstanbulda hissettireceğiz. İktidarın gücüyle ve diliyle. İktidardan aldığımız güçle değil, yerelde iktidarımızın halka ulaştıracağımız gücüyle daha çok donanacağız. Yerelde mahallelerde, evlerde, sokaklarda herkesin sesi ve sözcüsü olacağız. Veri temelli politika yapacağız. Alınan her kararda ortaklaşmayı ve ortak aklı egemen kılacağız. Ben yaptım oldu demedik, bundan sonra da demeyeceğiz. Yaptığımız her iş şeffaf saydam ve sahici olacak.”

“Partimizde heyecan motivasyon ve demokrasiye katkımız açısından çok kıymetli” diyen Kaftancıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Keşke adaylarla yarışabiliyor olsaydık. İsimlerin hiçbir önemi yok. Çok adaylı bir kongreyi kendi adıma ben de çok arzu ettim. Hatta kimi dostlarım bana dediler. ‘Neden çok adaylı istiyorsun. İçinde ezip geçme gibi bir duygu mu var’ dediler.Dedim ki, bizim partimizde hiç kimsenin ezip geçme gibi bir duygusu olmaz. Demokrasiye katkımız olsun diye bunu istiyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Kullanılan 571 oyun 510’u geçerli, 61’i geçersiz sayıldı. Yapılan oylama sonucu Dr. Canan Kaftancıoğlu yeniden il başkanı seçildi.

avatar
  Kaydol  
Bildir
10 Şubat 2020