Deloitte Türkiye’nin İlk Kadın CEO’su: Başak Vardar

Deloitte Türkiye’nin yeni CEO’su Başak Vardar oldu. Vardar, yeni pozisyonu ile Deloitte Türkiye’nin ilk kadın CEO’su unvanını taşıyacak.

Deloitte Türkiye’nin ilk kadın CEO’su olan Başak Vardar, yeni görevini 1 Haziran 2020 tarihi itibarıyla devraldı.

Çalışma hayatına denetim alanında başlayan Vardar, 24 yıllık kariyerinde kurumsal finansman alanında birleşme ve satın alma danışmanlığı projelerinde uzmanlaştı. Vardar, Deloitte Türkiye’ye katılmadan önce, Andersen ve EY’da çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Başta tüketici ürünleri, enerji, imalat ve hizmet olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren çok sayıda büyük ölçekli şirketin satış, satın alma, birleşme, özelleştirme, yeniden yapılandırma ve değerleme projelerini yönetti. Başak Vardar, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu.

Birleşme & satın alma danışmanlığı ve değerleme hizmetleri alanlarında tecrübeli olan Başak Vardar, tüketici ürünleri, enerji ve üretim sektörleri başta olmak üzere farklı sektörlerde özel sermaye fonları, büyük ölçekli stratejik alıcılar ve orta ölçekli yerel şirketlere hizmeti verdi.

Deloitte Türkiye’de son olarak Finansal Danışmanlık Liderliği görevini yürüten. Vardar, yeni pozisyonu ile Deloitte Türkiye’nin ilk kadın CEO’su unvanını taşıyacak.

Kaynak: Marketing Türkiye

 

avatar
  Kaydol  
Bildir
4 Haziran 2020