Dilek İmamoğlu Duyurdu: İBB Kadınlar İçin İki Sığınmaevi Açıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, sosyal medya hesabından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’da kadınlar için iki sığınmaevi daha açacağını duyurdu.

İmamoğlu, “Eşim @ekrem_imamoglu ile birlikte Kadınların ve Çocukların her zaman yanında ve destekçisi olacağımızı söylemiştik. İstanbul’da kadınlara hizmet verecek 2 yeni Kadın Sığınma Merkezi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çok yakında hizmete açılacak. Asla yalnız değilsiniz…” dedi.

Dilek İmamoğlu, kadınlar çocuklar ve ailelerin desteklenmesi için İBB’nin bakış açışının değiştirileceğini, geliri olmayan annelere çocuklarını büyütmeleri için destek verileceğini, anneleri özel hissettirecek çözümler, yaşamlarını kolaylaştıracak indirimler getireceğini söyledi.

İstanbul’da Sadece beş ilçede sığınmaevi var

5393 sayılı Belediye Kanunu’na göre nüfusu 100 binin üstünde olan yerleşim yerlerindeki belediyeler, kadın ve çocuklar için sığınmaevi açmak zorunda. Yani İstanbul’daki 36 belediyenin bir sığınmaevi olması gerekiyor. Ancak, sadece Küçükçekmece, Kadıköy, Kağıthane, Pendik ve Eyüp ilçelerinde sığınmevleri olduğunu biliniyor.

Kaynak: Twitter, bianet

avatar
  Kaydol  
Bildir
30 Ekim 2019