Dünyayı Değiştiren ABD’nin En Etkili 100 Kadın Girişimcisi

Inc. Dergisi, ABD’deki tüm büyük sektörleri dönüştüren etkili 100 kadın girişimciye yer verdiği  “100 Kadın Kurucu” 2019 listesini açıkladı.

Sürdürülebilir bir dünya düzeni için yeni girişim alanları yaratan kadınlar Inc. Dergisi tarafından 8 farklı kategoride değerlendirildi:

1. Dayanışma ağı,

2. Para hareketi,

3. Gıda devrimi,

4. İlerici moda,

5. Bilimin öncüleri,

6. Fitness,

7. Platform ekonomisi,

8. Tüketim ürünleri

Sizler için listeye giren 10 kadın girişimciyi tanıttık.

Amy Nelson

Riveter’in kurucusu Amy Nelson, çocuk sahibi olduktan sonra hukuk kariyerini bırakıp girişimciliğe adım ettı. “Hamilelik dönemimde çok farklı algılanıyordum” diyor. “Çocuklu kadınların terfi etme olasılığının düşük olduğunu biliyordum. Neden beni içine almayan bir sisteme girmeye çalışıyordum? ” Nelson start-up etkinliklerine katılmaya başladığında, katılımcıların çoğunun erkek olduğunu fark etti. Yeni start-uplar kuran bir kadın topluluğu aramaya başladı, ancak onları bir arada bulabileceği fiziksel bir mekan bulamadı. Böylece kendisi böyle bir yer yaratmaya karar verdi. Bugün, Riveter’in 2.000 üyesinin yüzde 70’i kadın. Şirket, Kamala Harris ve Jane Fonda gibi konuşmacılarla etkinliklerin düzenlendiğini 10 lokasyona sahip.

Shivani Siroya

avatar
  Kaydol  
Bildir
31 Ocak 2020