Elle Dergisi Ekim Sayısını Kadın Hareketine Adadı

Moda dergisi Elle ekim ayı sayısında 23 kadına yer vererek kadın hareketine dikkat çekti.

Toplumda başarılarıyla tanınmış olan kadınlar dergiye verdikleri röportajlarda şiddet gören, tacize uğrayan ve türlü mücadelelerin ortasında kalan, kendini zaman zaman yalnız hisseden tüm kadınlara cesaret ve destek mesajları verdi.

 

Dergi, “Mesajımız var!” sloganıyla okuyucularına şöyle seslendi:

“Ekim sayımızda 23 muhteşem kadın var. Bu ay, dergiyi kadın hareketine adadık. Günlerce boğazımızı düğümleyen olaylara karşı susmak, olanları unutmak istemiyoruz. Ülkenin cesur, mücadeleci, başarılı, sesi gür çıkan aynı zamanda iş hayatında sözel tacize, ayrımcılığa uğramış ve tabii büyük başarılar da kazanmış kadınlarıyla dertleşip, ülkemizde kadınların her gün yüzleştiği sorunlara çare aradık. Gülse Birsel’in röportajında söylediği cümle gibi çok basit bir ortak hayalimiz var aslında… “Sokağa çıkan herkes, sinirlenip yanındakine tekme bile atsa bedelini ödeyeceğini bilerek çıksa da 85 milyon rahat rahat sokaklarda dolaşsak.”

Derginin kendi Youtube kanalında paylaştığı videoda ise röportajlarına yer verilen kadınlar hak, cesaret, özgürlük gibi kavramların onlar için ne ifade ettiğini anlatıyor.

İşte 23 kadının verdikleri mesajlardan bazıları:

“Kızlar ve erkekler eşit haklara sahiptir ve bu tartışmaya açık bir konu değildir.”

 “Hayal gücünü hoş gör, şiddeti asla!”

“Mutlu günlerimi ağlayarak hatırlıyorsam, ağladığım günleri gülerek hatırlayacağım”

“Ses çıkar, hakkını ara!” 

Kaynak: Wannart

avatar
  Kaydol  
Bildir
16 Ekim 2019