Feminist Bir Yaklaşım ile Şehir Planlama

Merak eden, sorgulayan ve soruşturan ve bu yolda çözüm önerileri arayan ve problemin kaynağını keşfeden kişileri bir araya getiren Curious Community etkinlik serisinde, ‘Şehir ve Paydaşları’ temasının ilk başlığı ‘Feminist Bir Yaklaşım ile Şehir Planlama’ olacak. Etkinlik 29 Ocak’ta ATÖLYE’de.

ATÖLYE ve 3dots tarafından düzenlenen Curious Community etkinlik serisi, bu yıl İsveç Enstitüsü tarafından destekleniyor. Bu sezonunda “Şehir ve Paydaşları” temasını, İsveç ve Türkiye’den konuklar ile farklı başlıklar altında ele alınacak.

İlk etkinliğinin teması “Feminist Bir Yaklaşım İle Şehir Planlama”. Konu ile ilgili farklı bakış açıları ile araştırmalar yapan, alanında uzman ve profesyonel konuklar ile mekanların ve şehirlerin toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımı, feminist perspektifler ile tasarlanması ve plânlanması üzerine konuşulacak.

Panelin moderatörlüğünü İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Işıl Çokuğraş üstlenirken konuşmacılar arasında ise Dr. Katarina Bonnevier ve Dr. Emine Görgül yer alıyor.

Etkinlik ücretsiz ve dili İngilizcedir. Kayıt olmak için tıklayınız.

Tarih: 29 Ocak

Saat: 19:00-21:00

Yer: ATÖLYE

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Silahşör Cad. Birahane Sok. No: 1 Şişli, İstanbul

Kapak Fotoğrafı: RFI

avatar
  Kaydol  
Bildir
17 Ocak 2019