Geleceğin Sahibi Kadınlardır: Bekir Ağırdır LEAD’e Konuk Oldu

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, LEAD Network Türkiye’nin düzenlediği buluşmada, toplumsal dönüşümde kadının rolü ile ilgili önemli bilgiler ve kadın çalışan oranlarına ilişkin veriler paylaştı.

Perakende ve tüketici ürünleri sektörlerinde çalışan kadın liderleri destekleyen, üst düzey kadın yöneticilerin sayılarını artırmayı ve gelişimlerine katkıda bulunmayı misyon edinen LEAD Network, 9 Ocak’ta KONDA Araştırma ve Danışmanlık Genel Müdürü Bekir Ağırdır’ı ağırladı.

Bekir Ağırdır, ‘kadın meselesi kadınların eşitlik ve adalet talebidir ve bu nedenle elbette onların yanındayım. Ama aynı zamanda toplumsal dönüşümün önündeki zihni ve ruhi eşiklerin de beslendiği meseledir. Toplumun bir arada yaşama kültürü ve arzusunun güçlendirilmesi, hukukun üstünlüğüne inancın yükselmesi, toplumsal barış, huzur ve toleransın artması için de kadınların güçlü biçimde hayata dahil olması gerekir. Ve bu mesele siyasetçilerden öte hepimizin mücadelesi ve müdahalesi olmadan başarılamaz’ dedi.

“Egemenlik kadınların olacak”

Çalışan kadınların oranın hala sadece %17, çalışmayan kadının oranının (evde oturan/emekli/işsiz ) %76 olduğunu belirten Ağırdır, beyaz yakalı çalışan kadın oranının ise sadece %8 olduğunu paylaştı.

Toplumu dönüştürmek için kadın meselesini çözmek ve bu meselenin ürettiği zihni ve ruhi engelleri aşmak gerektiğini söyleyen Ağırdır, “Çağ dönüşümü yaşanıyor, 50 yıl sonra egemenliği kadınlar alacaklar” dedi ve ekledi: “Buradan kadın aklı, kadın yüreği, kadın önderliğiyle çıkarız.”

avatar
  Kaydol  
Bildir
10 Ocak 2020