Göztepe, Kadın Voleybol Takımını Ligden Çekti

Göztepe Spor Kulübü, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle ekonomik zorluklar yaşadıklarını ve bu sebeple liglerde faaliyet gösteren kadın voleybol ve erkek hentbol takımlarını ligden çektiğini açıkladı.

Göztepe Spor Kulübü Amatör Branşlar Yöneticisi Deniz Durmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınından tüm dünyanın etkilendiğini belirtti.

Kulüp olarak 16 amatör branşın faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldıklarını bildiren Durmaz, spor okullarında ve altyapı takımlarındaki gençlere hem psikolojik hem de fiziksel aktivite olarak destek verdiklerini kaydetti.

Kadınlar Voleybol 1. Ligi A Grubu’nda sezonu tamamlayan voleybol takımı ile Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde küme düşmesi kesinleşen hentbol takımlarının, koronavirüsün yaşattığı finansal kriz nedeniyle artık altyapı düzeyinde yarışacağını açıklayan Amatör Branşlar Yöneticisi Deniz Durmaz, şu ifadeleri kullandı:

“Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından sonra bilindiği gibi ülkemiz ve dünya hem sağlık hem de ekonomik durgunluk açısından olumsuz etkilendi. Herkesin yakından takip ettiği başta futbol ekonomisi olmak üzere dünya sporunun takvimi ve işleyişi maalesef değişmek zorunda kaldı. Bizler de Göztepe Spor Kulübü’ndeki 16 amatör branşın bu süreçte faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldık. Hentbol ve voleybol bu süreçten en olumsuz etkilenen profesyonel branşlarımız oldu”.

Kaynak: Alan Savunması

 

avatar
  Kaydol  
Bildir
29 Nisan 2020