Gülseren Onanç: Eşitlik Mücadelesi İçin Daha Fazla Kadına İhtiyacımız Var

ABD’li kadın hakları aktivisti ve toplumsal cinsiyet eşitliği uzmanı Kristina Wilfore’un “Fatima’s Hand” adlı podcast programına katılan Gülseren Onanç, Türkiye’deki kadın hareketi, siyasette kadın temsili ve kadın yönelik şiddet üzerine konuştu.

Eşitlik, Adalet ve Kadın Platformu’nun kurucusu Gülseren Onanç, Kristina Wilfore’un “Fatima’s Hand” adlı podcast programına konuk oldu.

Siyasete cinsiyet perspektifi getirmenin ne anlama geldiğini derinlemesine irdeleyen Gülseren, programda iş kadını, politikacı, sivil toplum  lideri olarak sahip olduğu farklı deneyimleri aktardı.  ,

Toplumsal değişim için mücadele veren bağımsız feminist bir hareketin oluşumu ve evrensel kadın hakları gündemine ilişkin konuşan Onanç, siyasette kadın temsiline neden ihtiyaç duyulduğunu, kadına yönelik şiddetin rolünü ve mağduriyetin nasıl güçlenmeye yol açabileceğini anlatttı.

Onanç’ın, ona ilham veren ve bakış açısını şekillendiren kişilerden ve olguları anlattığı program, farklı geçmişlere sahip kadınların, nasıl ortak feminist bir diyalogun parçası olabileceklerine dair de kapı aralıyor: “Eşitlik mücadelesinde daha fazla kadına ihtiyacımız var.”

Podcast’in tamamını buradan dinleyebilirsiniz.

avatar
  Kaydol  
Bildir
26 Aralık 2019