Haydi #25Kasım’a: Kadınlar Şiddete Karşı Birlikte Yürüyecek

“Bir aradayız, birlikte güçlüyüz, buradayız!” diyen kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Türkiye’nin dört bir yanında birlikte yürüyecek.

Fotoğraf: Sputnik

İstanbul

25 Kasım Kadın Platformu, yıllardır düzenlediği yürüyüşü bu yıl da 25 Kasım’da İstiklal Caddesi’nde düzenleyecek.  “Hayatlarımız için, haklarımız için, şiddetin, eşitsizliğin, yoksulluğun gölgesinde yaşatılmaya hayır demek için, yaşamanın eziyet değil keyif olduğu bir dünya için erkek-devlet şiddetine karşı sesimizi yükseltiyoruz” şiarıyla bir araya gelecek kadınlar, 17.00’da Tünel’de buluşup Galatasaray Lisesi önüne kadar yürüyecek.

Ankara

Ankara Kadın Platformu’nun düzenleyeceği yürüyüş, 25 Kasım saat Sakarya Caddesi’nde yapılacak. “İşte, okulda, mahallede, sokakta… Kadınların bir arada ve güçlü olmasının yaratacağı selin önünde hiçbir engel duramaz!” şiarıyla bir araya gelecek kadınlar, 14.00’da buluşup seslerini çoğaltacak.

İzmir

İzmir Kadın Platformu, 25 Kasım’da Alsancak’ta düzenleyecekleri yürüyüş için tüm kadınlara çağrıda bulundu. “Kadınlar birlikte güçlü” sloganıyla bir araya gelecek kadınlar, 17.00’de ÖSYM’nin önünde buluşup, Türkan Saylan Kültür Merkezi önüne yürüyecek.

Bursa

Bursa Kadın Platformu, 25 Kasım’da Setbaşı’nda düzenleyecekleri yürüyüş için tüm kadınlara çağrıda bulundu. “Her türlü şiddetin son bulduğu, tacizin, tecavüzün, istismarın, kadın cinayetlerinin olmadığı bir ülkede barış ve huzur içinde yaşamanın hakkımız olduğuna inanıyoruz” diyen kadınlar 16.30’da Setbaşı’nda buluşup Heykel’e yürüyecek.

Kayseri

Kayseri Kadın Dayanışma Derneği, 25 Kasım’da saat 12:00’de Forum önünde buluşup “Kadına yönelik her türlü şiddete karşı” Cumhuriyet Meydana yürüyecek.

Kocaeli

Kocaeli Ekmek ve Gül Dayanışma Derneği, tüm kadınları 25 Kasım’da saat 15.00’da Yenikent Mahallesi Muhtarlığı önünde dayanışmaya çağırıyor.

Çorlu

Çorlu Kadın Platformu, tüm kadınları 25 Kasım’da saat 15:00’da Heykel Meydanı’nda dayanışmaya çağırıyor.

Bodrum

Bodrum Kadın Dayanışması, tüm kadınları 25 Kasım’da saat 17.00’da Bodrum Belediyesi karşısındaki ‘Kadın Ağacı’nın önünde dayanışmaya çağırıyor.

Aydın

Aydın Kadın Dayanışma Platformu, tüm kadınları 25 Kasım’da saat 14.00’da Özgecan Aslan Parkı’nda “yoksulluğa, işsizliğe, güvencesizliğe ve her türlü şiddete karşı” buluşmaya çağırıyor.

Diyarbakır

Dicle Amed Kadın Platformu, tüm kadınları 25 Kasım saat 18:00’da Balıkçılar bölgesinden başlayıp Sanat Sokağı’na kadar yapılacak yürüyüşe çağırıyor.

Denizli

Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu, tüm kadınları, 25 Kasım saat 15.00’da Denizli Valiliği önünde başlayıp Belediye’ye kadar yapılacak yürüyüşe çağırıyor.

avatar
  Kaydol  
Bildir
22 Kasım 2018