İstanbul’a Kadın Tren Sürücüleri Geliyor

Kadın istihdamını artırmayı hedefleyen İBB iştirak şirketi METRO İstanbul, 109 kadın tren sürücüsü adayının eğitimlerine başladı.

Kadın istihdamını artırmayı hedefleyen İBB iştirak şirketi METRO İstanbul, 109 kadın tren sürücüsü eğitimlere başladı. “kariyer.ibb.istanbul” adresinden yapılan başvurular arasından seçilen adaylar, 4 ay süren “Tren Sürücüleri Eğitim Programı”na katılıyor.

Teknik ve teorik derslerin verildiği eğitimin sonunda başarılı olan adaylar, brövelerini alarak göreve başlayacak.

METRO İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Özgür Soy, kadın istihdamının önemine de vurgu yapıyor: “Biz, kadınların iş hayatında daha fazla yer almasını, özellikle İBB’de çok daha iyi pozisyonlara gelmesini istiyoruz.”

Tren sürücülüğünün önemli bir sorumluluk olduğuna dikkat çeken Soy, adaylara şu tavsiyelerde bulundu:

“İnsanların hayatı size emanet. Her gün kullandığınız trene binen binlerce kişiyi siz taşıyacaksınız. Bu yüzden eğitim standartlarımız çok yüksek. Bu nedenle hepinizi tebrik edip alkışlarken şu konuda da uyarmam gerekiyor, çok zorlu bir eğitim süreci sizi bekliyor. Çok iyi eğitim süreci için çok çalışıp iyi konsantre olmalısınız. Buraya geldiyseniz, kendinizi verirseniz ve bu işi istiyorsanız, ki hepinizin gözlerinde o ışığı, o isteği görüyorum; başarılı olmamanız için hiçbir sebep yok.”

Kaynak: Sözcü

avatar
  Kaydol  
Bildir
27 Şubat 2020