İstanbul’daki UEFA Süper Kupa Finalini Kadın Hakem Yönetecek

14 Ağustos’ta İstanbul’da oynanacak UEFA Süper Kupa Finali’ni kadın hakem Stephanie Frappart yönetecek. Böylelikle UEFA’nın erkekler kategorisindeki en büyük karşılaşmada ilk kez kadın hakem düdük çalacak.

İngiliz takımları Liverpool ve Chelsea arasında oynanacak UEFA Süper Kupa mücadelesini, Fransız kadın hakem Stephanie Frappart yönetecek.

UEFA’dan yapılan açıklamada, geçen sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile Avrupa Ligi kupasının sahibi Chelsea arasında Vodafone Park’ta 14 Ağustos Çarşamba günü oynanacak Süper Kupa maçında, Fransız kadın hakem Stephanie Frappart’ın düdük çalacağı belirtildi.

Geçen ay ABD ile Hollanda arasında oynanan FIFA Kadınlar Dünya Kupası finalini yöneten 35 yaşındaki Frappart, UEFA’nın erkekler kategorisindeki önemli bir turnuvada görev alan ilk kadın hakem olarak tarihe geçecek.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin Frappart’a görev verilmesiyle ilgili şunları söyledi: “Kadın futbolunun potansiyeli sınırsızdır. Stephanie Frappart’a bu görev verildiği için çok mutluyum. Umarım Stephanie’nin bu başarısı genç kızlara ilham olur ve önlerinde bir engel olmadığını gösterir.”

FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır ise İstanbul’daki mücadelede dördüncü hakem görevini üstlenecek.

Kaynak: Sporx, TRT Spor
avatar
  Kaydol  
Bildir
6 Ağustos 2019