Kadın Örgütlerinden 25 Kasım İçin Çağrı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü için kadınlar, hazırlıklarını sürdürüyor. Kadın örgütleri, 25 Kasım’da tüm kadınları alanlara çıkmaya çağırıyor.

Kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığı ülkemizde, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” kapsamında kadınlar örgütleniyor.

Kadın örgütleri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında ülkenin birçok yerinde düzenlenecek eylemlere katılım için kadınlara çağrıda bulunuyor.

25 Kasım için EMEP’li kadınlardan çağrı

Evrensel

Balıkesir Edremit’te ve Çorum’da bildiri dağıtan Emek Partili (EMEP) kadınlar, 25 Kasım’da krize, şiddete, eşitsizliğe karşı alanlara çıkmaya çağırdı.

25 Kasım’da emek ve demokrasi güçleriyle birlikte yürüyüş ve basın açıklaması yapacaklarını belirten Gümüştaş, kadınlar olarak emek sömürüsüne, zamlara, şiddete, taciz ve tecavüzlere karşı örgütlenerek mücadele edeceklerini söyledi.

Nar Kadın Dayanışması’ndan da çağrı geldi

Birgün

25 Kasım yaklaşırken 16 Kasım Cumartesi günü Kadıköy’de bir araya gelen yüzlerce kadın, haklarına ve kadınlığa yönelik saldırılara karşı, “Yaşamak istiyoruz özgür ve korkusuz” diye haykırdı.

Nar Kadın Dayanışması tarafından yapılan açıklamada, “Özgür ve korkusuz sokakları, özgür ve korkusuz kampüsleri, özgür ve korkusuz bir şehri, mücadelemizle, dayanışmamızla, başka bir dünyanın hayaliyle birlikte kuracağız” denildi.

Mücadeleyi büyütmek için 25 Kasım’da alanları boş bırakmayacaklarını açıklayan kadınlar, herkesi alanlara davet etti.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Eylem Takvimi

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” kapsamında birçok kadın örgütü sosyal medyada çağrı yapmaya devam ediyor. Kadın Meclisleri’nin de yer aldığı çağrıda il, il eylem planları alınan izinler doğrultusunda netleşmeye başladı.

Kadın Meclisleri’nin, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde kadınları yaşatmak için hep birlikte yürüyelim” şeklinde sosyal medyada açıkladığı 25 Kasım’da ki il, il eylem planı şöyle:

Twitter

Kaynak: Birgün, Evrensel

avatar
  Kaydol  
Bildir
18 Kasım 2019