Kadınlar İyiliğe Yelken Açıyor

Türkiye’nin tek ulusal kadın yelken kupası olan 4. “Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası” 6-7-8 Eylül’de Caddebostan’da düzenlenecek. Organizasyondan elde edilecek gelir ile kadına yönelik çalışmalar yürüten bir sivil toplum kuruluşu desteklenecek.

Türkiye’nin tek ulusal kadın yelken kupası olan “Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası”, dördüncü kez, Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü’nün işbirliği ile 6, 7, 8 Eylül’de İstanbul Caddebostan – Adalar parkurunda gerçekleştirilecek.

Yarışmaya, bireysel kadın yelkenciler ve kurumların kadın yelken takımları katılabilecek. 6 Eylül Cuma günü başlayacak olan yarışma, 3 gün sürecek ve Kupa’da toplam 6 yarış yapılacak. Kadınların iyiliğe yelken açtığı, “Deniz Kızı Ulusal Yelken Kupası”, 8 Eylül Pazar günü yapılacak ödül töreni ile sona erecek.

Kupa geliri ile STK’lara destek olunacak

Bu yarışla, kadınların yelken sporuna olan ilgisinin artırılması, ülkemizdeki kadın yelkenciliğinin desteklenmesi, yeni sporcular yetişmesine olanak sağlanması, kadın yelkencilerin motive edilmesi ve elde edilen gelirle kadınlara yönelik sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştiren sivil toplum kuruluşlarına katkı sağlanması amaçlanıyor.

Organizasyonu ARPR İletişim tarafından yapılan Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda bu yıl da elde edilecek gelir ile kadına yönelik çalışma yürüten bir Sivil Toplum Kuruluşu desteklenecek.

Kupaya Kurumsal ve Bireysel kadın yelken takımları katılacak

Bireysel yelkenciler, kendi aralarında 5 kişilik yelken ekibi oluşturup kupa için yarışabiliyorlar.

Ayrıca, kadın yelken takımı olan kurumlar yarışmaya direkt olarak katılabiliyor. Kadın yelken takımı olmayan kurumların yarışmaya katılmak isteyen çalışanlarına, uzman yelken eğitim okulları tarafından minimum 16 saatlik yelken eğitimi verilerek, kurumsal takım oluşturulmasına destek veriliyor.

Kupa ile ilgili detaylı bilgi ve katılım koşulları için, http://denizkiziyelkenkupasi.com/

Kaynak: İşte Kadınlar

 

avatar
  Kaydol  
Bildir
6 Ağustos 2019