KAGİDER’in “Geleceğin Kadın Liderleri Programı”na Başvurular Başladı

Kadın Girişimcileri Destekleme Derneği (KAGİDER), 2010’dan beri düzenlediği “Geleceğin Kadın Liderleri Programı”nın bu yılki başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 8 Ağustos 2019.

KAGİDER 2010 yılından bu yana işine, toplumuna ve çevresine farklılık getirecek genç kadınları topluma ve iş yaşamına hazırlamak, onların beceri ve duyarlılıklarını geliştirmek, donanımlarını artırmak amacıyla “Geleceğin Kadın Liderleri Eğitim Programı”nı düzenliyor.

2010 yılında Dünya Bankası tarafından fonlanan proje, 2011 yılından itibaren Sanofi firmasının kurumsal desteği ile proje gerçekleştiriliyor.

KAGİDER, proje kapsamında Türkiye genelinde başarı potansiyeli yüksek üniversiteden yeni mezun genç kadınları iş hayatına hazırlamak amacıyla kişisel gelişim, sektörel bilgi, iş yaşamı dinamikleri ve kariyer planlaması konularında 2 günlük eğitimler veriyor. Eğitimlerin ardından katılımcılara, iş arama süreçlerinde 6 ay boyunca mentorluk vererek işe yerleşme süreçlerini takip ediyor.

Programdan mezun olan genç kadınlar bir e-posta grubuna dahil ediliyor ve bu sayede mezunlar arasında bir network ağı sağlanarak genç kadınların birbirlerinden öğrenmeleri de sağlanıyor.

Son başvuru 8 Ağustos!

Bu yıl KAGİDER, Geleceğin Kadın Liderleri Projesi kapsamında yetkinliklerini ve profesyonel iletişim ağlarını geliştirmek ve kariyerlerine çok daha güçlü bir başlangıç yapabilmek isteyen, 20 – 25 yaş arasında tercihen İngilizce bilen, üniversite son sınıf öğrencisi veya yeni mezun genç kadınları programa başvuru yapması için bekliyor.

Sonuçlar katılımcılara e-posta yoluyla Ekim ayının ilk haftası duyurulacak.

Programa başvurular 8 Ağustos’a kadar devam etmekte. Başvuru yapmak ve programın detaylarına göz atmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.geleceginkadinliderleri.org/

Kaynak: KAGİDER

avatar
  Kaydol  
Bildir
2 Temmuz 2019