Kanadalı Belediye Meclis Üyesinden “Kaşkol Grafiği”

Kanada’nın Montreal kentinde bir belediye meclis üyesi, erkeklerin kadınlardan daha çok konuştuğunu kanıtlamak için erkekler konuşurken kırmızı, kadınlar konuşurken de yeşil ip kullanarak ‘kaşkol grafiği’ yaptı.

Kanada’nın Montreal kentinde belediye meclis üyesi olan Sue Montgomery, hem konuşulanlara daha fazla odaklanabilmek hem de erkeklerin kadınlardan daha çok konuştuğunu ispatlamak için oturumlarda; erkekler konuşurken kırmızı, kadınlar konuşurken de yeşil ip kullanarak kaşkol örmeye başladı.

Montgomery, ilk oturumda 38 santim kaşkol ördü. Kaşkolün yüzde 80’i kırmızı renkten oluşuyordu.

Kaşkolu Noel’den sonra açık artırmaya çıkaracak

BBC Türkçe’nin haberine göre Montgomery, Noel’e kadar kaşkolünü örmeye devam edecek. Twitter’da her ay kaşkolun fotoğrafını paylaşacak olan Montgomery, örgüsünü daha sonra açık artırmayla satacağını ve gelirini kadınlara yardım kuruluşuna bağışlayacağını ifade etti.

Öte yandan Côte-des-Neiges-Notre-Dame-de-Grace ilçesinin belediye başkanı olan Mongomery, örgü yapmayı Almanya’da öğrenciyken öğrendiğini, bir şeyler örmenin konsantrasyonunu artırdığını ve konuşulanları daha iyi anlayabildiğini belirtiyor.

Bir kadının, treni her geciktiğinde, örgü ördüğü haberden ilham aldığını söyleyen Montgomery, “Ben de erkekler konuşmaya başlayınca örmeye karar verdim. Erkekler çok uzun konuşuyor. Kadınlarsa söyleyeceklerini verilen süre içinde toparlıyor,” diye konuştu.

Twitter’da Montgomery’nin, kaşkol fotoğrafını paylaştığı tweeti 23 binden daha beğeni aldı.

avatar
  Kaydol  
Bildir
20 Mayıs 2019