Kasım Ayında Erkekler Tarafından 39 Kadın Öldürüldü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kasım 2019 Raporu’na göre, Kasım ayında erkekler tarafından 39 kadın öldürüldü, cinsel şiddet ve çocuk istismarı devam ediyor.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kasım 2019 Raporu’na göre, işlenen kadın cinayetlerinin 11’i şüpheli ölüm olarak kaydedilirken, 19 kadının neden öldürüldüğü tespit edilemedi, 4’ü ekonomik bahaneyle, 5’i boşanmak istemesi, barışma isteğini reddetmesi, arkadaşlık isteğini reddetmesi gibi kendi hayatına dair karar almak isterken öldürüldü.

Kadınlar kimler tarafından öldürüldü?

 Kasım ayında öldürülen 39 kadının 11’inin kim tarafından öldürüldüğü tespit edilemedi, 11’i evli oldukları erkek, 2’si eskiden evli olduğu erkek, 1’i eskiden birlikte olduğu erkek, 4’i babası, 3’ü akraba/tanıdık, 2’si oğlu, 1’i kardeşi, 4’ü birlikte olduğu erkek tarafından öldürülmüştür.

Kadınlar en çok ateşli silahlarla öldürüldü

13’ünün ateşli silahlarla, 8’i kesici aletle, 5’i darp edilerek, 3’ü kimyasal madde ile, 3’ü yüksekten düşerek, 1’i boğularak ve 1’i de hem kimyasal madde ve yüksekten düşerek öldürüldü. Ve ne yazık ki 5’inin nasıl öldürüldüğü tespit edilememiştir.

Kadınlar çoğunlukla evlerinde öldürüldü

Kadınların 30’u evinde, 1’i arabada, 1’i markette, 2’si sokakta öldürülmüştür. Öldürülen kadınların 2’si ormanda, 1’i sahilde cansız bedenleri bulundu. 2 kadının nerede öldürüldüğü tespit edilememiştir.

 Kadınların çalışma durumu hala tespit edilemiyor

Ulaşılabilen veriye göre kadınların 1’i bir işyerinde çalışıyor, 1’i çalışmıyor ve 37 kadının çalışma durumu bilinememektedir.

Kaynak: Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu

avatar
  Kaydol  
Bildir
5 Aralık 2019