Lady Gaga’dan Sağlık Çalışanları İçin Küresel Dayanışma Konseri

Lady Gaga, koronavirüsle mücadelenin ön saflarındaki sağlık çalışanlarına destek için Dünya Sağlık Örgütü ve Global Citizen işbirliği ve birçok sanatçının katılımıyla “Tek Dünya: Birlikte Evde” adlı dev bir online konser planlandığını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), uluslararası savunuculuk örgütü Global Citizen ile bir araya gelerek, süperstar, şarkıcı ve söz yazarı Lady Gaga’nın organizasyonuyla, dünyanın her yerindeki sağlık çalışanlarının ön saflarda salgına karşı sergiledikleri amansız mücadeleyi desteklemek için ”Bir Dünya: Hep Birlikte Evde” adında özel bir televizyon ve yayın akışı başlatıyor.

“Türünün ilk örneği tarihi küresel yayın”, “Covid-19’dan etkilenen tüm insanlar arasında birlik göstermek ve ön saflarda çalışarak hayat kurtaran cesur sağlık personelini desteklemek amacıyla” düzenlenecek.

Lady Gaga, “Bu tarihi ve benzeri görülmemiş kültürel hareketin önemini vurgulamak istiyoruz. İnsan ruhunun gücünü kutlamak ve cesaretlendirmek istiyoruz” dedi.

18 Nisan 2020 Cumartesi günü yayınlanacak olan ve doktorların, hemşirelerin ve ailelerinin pandemi boyunca yaşadıkları gerçek deneyimlere de yer verecek olan canlı yayın, Lady Gaga ile işbirliği içinde belirlenmiş olan birçok dünya yıldızı sanatçıyı içerecek.

Yıldızlar bir arada

Performans gerçekleştirecek sanatçılar arasında; Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Green Day vokalisti Billie Joe Armstrong, Burna Boy, Chris Martin, David Beckham, Eddie Vedder, Elton John, FINNEAS, Idris ve Sabrina Elba, J Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, Maluma, Paul McCartney, Priyanka Chopra Jonas, Shah Rukh Khan ve Stevie Wonder bulunuyor.

‘Tonight Show’dan Jimmy Fallon, ‘Jimmy Kimmel Live’dan Jimmy Kimmel ve ‘The Late Show with Stephen Colbert’dan Stephen Colbert, Susam Sokağı’ndaki dostlarının da yardımıyla, küresel COVID-19 mücadelesine destek vermeleri için insanları birleştirmek ve onlara ilham vermek adına bu etkinliğin sunumunu üstlenecekler.

Sağlık çalışanları için bağış toplanıyor

Hayırseverler ve kurumsal ortaklardan toplanacak bağışlar, ön saflarda çalışan sağlık çalışanlarına maske, önlük ve diğer hayati ekipmanların sağlanması için DSÖ’nün COVİD-19 Dayanışma Müdahale Fonu’na ve gıda, barınma ve sağlık hizmetleri sağlayan yerel hayır kurumlarına gönderilecek.

Gaga, mücadele kapsamında 35 milyon dolar (yaklaşık 237 milyon TL) bağış topladığını belirtti.

Global Citizen’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Hugh Evans, yayının bir birlik ve cesaret kaynağı olmayı amaçladığını söyledi.  “Müzik, eğlence ve etki yoluyla, bu küresel canlı yayın herkesin güvenliğini sağlamak için kendi sağlıklarını riske atan kişileri kutlayacak” dedi.

18 Nisan’da

Bir Dünya: Hep Birlikte Evde, 18 Nisan 2020 Cumartesi günü pasifik zaman dilimiyle (PDT) 17:00’de, doğu zaman dilimiyle (EDT) 20:00’de ve Greenwich ortalama zaman dilimi (GMT) ile 12:00’da, ABC, NBC, ViacomCBS Networks, iHeartMedia ve Bell Media ağlarında ve Kanada platformlarında yayınlanacak. Buna ek olarak, İngiltere merkezli BBC One kanalı 19 Nisan 2020 Pazar günü programın bir versiyonunu yayınlayacak. Diğer uluslararası yayıncılar arasında beIN Media Group, MultiChoice Group ve RTE bulunuyor.

Ayrıca, bir kaç saat uzunluğunda olacak dijital versiyonu da aralarında Alibaba, Amazon Prime Video, Apple, Facebook, Instagram, LiveXLive, Tencent, Tencent Müzik Eğlence Grubu, TIDAL, TuneIn, Twitch, Twitter, Yahoo ve Youtube’un da bulunduğu küresel platformlarda yayınlanacak.

avatar
  Kaydol  
Bildir
8 Nisan 2020