Londra Moda Haftası Cinsiyetsiz ve Dijitalde

12-14 Haziran tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan Londra Moda Haftası 40 yıllık tarihinde ilk kez cinsiyet ayrımı gözetmeyecek ve dijital platform üzerinden gerçekleşecek.

İngiliz Moda Konseyi genel müdürü Caroline Rush, korona salgını nedeniyle pek çok etkinliğin iptal edildiği ya da ertelendiği şu dönemde, Londra Moda Haftası’nın tamamen dijital olarak yapılacağını ve organizatörlerin kadın, erkek giyim fuarlarını da birleştireceğini duyurdu.

Kadın ve erkek giyim haftalarının bir arada gerçekleşeceği bu etkinlik, Caroline Rush’ın da dediği gibi geleceğe bakmak ve değişmek için büyük bir fırsat. İngiliz Moda Konseyi; Cinsiyet kurallarını kim koyuyor? Dijital ve fiziksel nerede buluşuyor? Neden yaratmaya mecburuz? Sırada ne var? gibi sorularıyla bizleri düşünmeye davet ediyor.

Haziran ayında gerçekleşecek etkinliğin, Şangay ve Moskova’da online olarak gerçekleşen moda haftalarının başlamasının ardından halka açık olacak röportajlar, podcast’ler ve dijital showroomlar da dahil olmak üzere bir multimedya sunumuna sahip olacağı da aktarıldı.

İngiliz Moda Konseyi genel müdürü Caroline Rush etkinlik hakkında, “Kültürel bir moda haftası platformu oluşturarak, dijital inovasyonu bugünün ihtiyaçlarına en iyi uyacak şekilde uyarlıyoruz ve geleceğe yönelik küresel bir vitrin olarak geliştirilecek bir şeyler tasarlıyoruz” diye konuştu.

avatar
  Kaydol  
Bildir
29 Nisan 2020