Oyuncu Tülin Özen: Şiddetsiz Bir İlişki Mümkün

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nin, cinsel şiddetin önlenmesine yönelik başlattığı “#ÖyleDeğilBöyle” kampanyasına ilişkin konuşan oyuncu Tülin Özen, “Şiddetsiz bir ilişki mümkün” dedi.

Toplumun her kesimini çözümün bir parçası olmaya çağıran Derneğin kampanya yüzleri Ayça Damgacı, Berrak Tüzünataç, Ceren Moray, Esra Dermancıoğlu, Hasibe Eren, Laçin Ceylan, Seyhan Arman ve Tülin Özen oldu.

Kampanya için bir video yayımlandı ve yine oyuncuların görsellerinin yer aldığı afiş çalışamaları İstanbul’un çeşitli noktalarına asıldı. Kasım ayı boyunca İstanbul’un duvarlarında yer alacak afişlerin, başka şehirlere de taşınması planlanıyor.

Tanıtım toplantısında, cinsel şiddetin önlenebilmesi için toplumun her kesiminden kişi ve kurumların bu sorunu etkin bir şekilde ele alarak koruyucu-önleyici çalışmaların önemini kavraması ve cinsel şiddeti meşrulaştıran dilin dönüşmesi için sorumluluk alması gerektiği mesajı verildi.

Kampanyaya destek veren isimlerden oyuncu Tülin Özen bianet’e, yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

Şiddetsiz bir hayat kurmak için bir araya geldik. Şiddetsiz bir sevgi mümkün. Şiddetsiz bir ilişki mümkün.  Onun için buradayız ve onun için ‘öyle değil böyle’ dedik. Kampanyanın farkındalık yaratacağını düşünüyorum. Hepimiz aslında şiddetsizlik için çalışıyoruz.”

Oyuncu Hasibe Eren de 25 Kasım ve 8 Mart gibi sembolik günlerin kadına yönelik şiddete dair farkındalık yaratmak için önemli eşikler olduğunu belirterek, cinsel saldırıların önlenmesinde sorumluluk almaya çağırdı.

Kampanyaya ilişkin haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: bianet

avatar
  Kaydol  
Bildir
14 Kasım 2019