Pegasus Kadına ve Çocuğa Şiddet İçeren Dizilere Reklam Vermeyecek

Samsung’dan sonra Pegasus Havayolları da, temel konusu kadına ve çocuğa uygulanan şiddet olan dizi ve programlara reklam vermeme, sponsor olmama ve ürün yerleştirmede yer almama kararı verdi.

Pegasus Hava Yolları, son dönemde kadına ve çocuğa uygulanan şiddetin ve bu yöndeki haberlerin artması üzerine harekete geçti.

Geçtiğimiz ay, temel konusu kadına ve çocuğa şiddet olan, senaryosunda sistematik şekilde kadına ve çocuğa fiziksel ya da ruhsal şiddeti içeren hiçbir dizi ve programa  reklam vermeme, sponsor olmama, ürün yerleştirmesinde yer almama kararı veren Samsung’un başlattığı harekete destek veren Pegasus da aynı stratejiyi izleyeceğini açıkladı.

Pegasus Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada, “Pegasus Hava Yolları olarak kadına ve çocuğa şiddete ortak olmuyoruz. Ana konusu kadın ve çocuğa şiddet olan, senaryosunda sistematik şekilde kadın ve çocuğa fiziksel ya da ruhsal şiddet içeren hiçbir dizi ve programa reklam vermeme, sponsor olmama ve ürün yerleştirmesinde bulunmama kararı ile Samsung Elektronics’in kadına ve çocuğa şiddete karşı başlattığı hareketi  biz de sonuna kadar destekliyoruz. Reklam veren tüm kurum ve kuruluşları da bu sağduyulu harekete destek vermeye davet ediyoruz” denildi.

Kaynak: DHA

avatar
  Kaydol  
Bildir
18 Ekim 2019