Pembe Hayat, Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Haftası Düzenliyor

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği, 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Haftası programını açıkladı.

Pembe Hayat Derneği, “20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Haftası” kapsamında 23-24 Kasım’da, bu yıl 12.’sini düzenleyeceği etkinlik programını yayımladı.

Türkiye’de Pembe Hayat Derneği tarafından, nefret suçu mağduru transları anmak için organize edilen “20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Haftası”, bu yıl 12. kez düzenlenecek. Anma haftası kapsamında, transların sorunlarının konuşulacağı ve kapasite güçlendirici eğitimler düzenlenerek transların yaşamın her alanda var olmaları desteklenmektedir.

Bu yıl, Türkiye’de de kendini radikal feminist olarak isimlendiren akademisyenlerin trans varoluşlara dair söylemleri üzerinden yürütülen tartışmaları odağına alan 20 Kasım etkinlikleri, trans dışlamayan feminizmin olabileceğini, trans hareketinin tarihini, trans feminizmi ve pek çok şeyi tartışacak.

Ayrıca LGBTİ+ hareketinde trans görünürlüğünün de konuşulacağı etkinlik programında, Türkiye’deki LGBTİ+ örgütlerinin katılacağı bir “Trans Çalışmaları Protokol Metni” töreni düzenlenecek.

Pembe Hayat

Dilek İnce Nefret Suçları ile Mücadele Onur Ödülü

Pembe Hayat Derneği, Eryaman olayları sırasında pompalı tüfekle katledilen trans kadın Dilek İnce’nin adını yaşatmak adına her yıl 20 Kasım programı kapsamında nefret suçlarıyla mücadele eden aktivistlere ödül veriyor. Bu yıl da harekete çok şey katmış ve trans mücadelesine emek vermiş bir isim ödül alıyor olacak.

Devran Çağlar’ı anılıyor

20 Kasım etkinliklerinin son etkinliği olan “Devran Çağlar Anması” gecesinde, trans hareket için önemli isimlerden büyük sanatçı Devran Çağlar anılacak.

Kaynak: Pembe Hayat

avatar
  Kaydol  
Bildir
23 Ekim 2019