Pippa Bacca’nın Hikayesi Yakında Beyaz Perdede

“Barış Gelini” adıyla çıktığı yolculuğun Türkiye ayağında öldürülen Pippa Bacca, 12. ölüm yıldönümünde “Barış Gelini: Pippa Bacca” filmiyle anılıyor.

Barış için Milano’dan Tel Aviv’e gitmek üzere yola çıkan ve Kocaeli’nin Gebze ilçesinde tecavüz edildikten sonra öldürülen İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualina di Marineo, ölümünün 12. yıldönümünde “Barış Gelini: Pippa Bacca” filmiyle anılıyor.

Filmin Türkiye’deki lisans haklarını Serpil Altın Film aldı. “Barış Gelini: Pippa Bacca” ismiyle yakında Türkiyeli seyircisi ile buluşacak filmde, Pippa’nın kamerasından görüntüler de yer alıyor.

Pippa Becca hakkında

Sanatçı Giuseppina Pasqualino di Marineo tüm dünyanın tanıdığı ismiyle Pippa Bacca ve arkadaşı Silvia Moro, 8 Mart 2008’de ‘Barış Gelini’ adını verdikleri proje için şiddetin hakim olduğu ülkelere barış ve sevgi mesajı vermek için yola çıkmışlardı. İki kadının Milano’dan başlayan yolculukları, Slovenya, Hırvatistan, Bosna, Bulgaristan, Türkiye, Suriye, Lübnan, İsrail ve Filistin üzerinden devam ederek, Tel-Aviv’de son bulacaktı. Barış isteyen Pippa ve Silvia’nın bu projedeki başlıca mottoları; “İnsanlara güvenmekti.” Otostopla seyahat etmeyi de bu sebeple seçtiler.

Türkiye’ye geldikten sonra arkadaşı Silvia ile yolları ayrılan ve sonrasında tek başına yaptığı otostopta Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ortadan kaybolan İtalyan sanatçının tecavüz edilip boğularak öldürüldüğünü ortaya çıktı. Pippa’nın kayboluşu kendisinden haber alamayan ailesinin başvurusu üzerine 3 Nisan’da medyada yer bulmaya başladı. Pippa’nın en son bindiği kamyonetin sahibi Murat Karataş, göz altına alınarak tutuklandı.

Kaynak: Bianet

avatar
  Kaydol  
Bildir
7 Nisan 2020