Selçuk Belediyesi’nden Çalışan Kadınların Çocuklarına Ücretsiz Masal Evi

Selçuk Belediyesi tarafından, ilçede tarım sektöründe çalışan kadınların çocuklarını ücretsiz bırakabilecekleri bir bakım evi açıldı.

Deppo Efes’te çalışan kadınların hayatlarını kolaylaştırmak için hayata geçirilen Masal Evi’ndeki çocuklar, anneleri çalıştığı süre içerisinde okul öncesi öğretmenleriyle birlikte sosyal etkinliklere ve çeşitli aktivitelere katılabilecek.

Deppo Efes’in yanı sıra tarım sektöründe çalışan kadınlar da Masal Evi’nden ücretsiz faydalanabilecek.

Kadınların istihdamına yönelik çalışmaların önemine dikkat çeken Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Deppo Efes Soğuk Hava depolarında çalışan kadınlarımız buraya gelirken çocuklarını birlikte getirmek zorunda kalıyor. Çünkü bazı kadınlarımızın çocuklarını güvenle teslim edecekleri herhangi bir yakınları yok. Biz de düşündük ve Deppo Efes’te bir masal evi açalım dedik. Kadınlarımız çocuklarını hem güvenle bırakabilsin, hem de çocuklarımız daha iyi vakit geçirebilsinler istedik” dedi.

Hem çocuk eğitimine hem kadın istihdamına katkı 

Deppo Efes içerisinde faaliyet göstermeye başlayan Masal Evi’ni beraberindeki Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve daire amirleri ile birlikte ziyaret eden Sengel, “Tarım sektöründe çalışan annelerin hayatlarını kolaylaştırmak için Deppo Efes’in içerisinde Masal Evi adını verdiğimiz bir oda düzenledik. Deppo Efes’te çalışan kadınlarımız ve mevsime göre mandalina ya da çeşitli meyveler toplamaya giden kadınlarımız çalıştıkları süre içerisinde çocuklarını Masal Evi’ne rahatlıkla bırakabilecekler. Efes Selçuk’un toprakları bereketli. Böyle olunca kadınlarımız da tarım sektöründe yer alıyor” dedi.

Kaynak: Ekmek ve Gül
avatar
  Kaydol  
Bildir
11 Kasım 2019