Sizin İlham Kaynağınız Hangi Kadın?

Kimi mecliste, kimi işte, kimi sokakta, kimi bilimde, kimi evde, kimi sahnede…

Eşitlik, Adalet, Kadın Platformu olarak, kurulduğumuz günden bu yana, eşitlik ve adalet mücadelesini düşünsel olarak geliştirme, dayanışmayı güçlendirme ve cesaretle değişimi gerçekleştirme amacıyla, bize ilham veren kadınların hikayelerini paylaştık sizlerle.

Gündeme hakim olan eşitsizlik ve adaletsizlere karşı, umudumuzu kaybetmeden, hem Türkiye hem de dünyadaki rol modelleri ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki iyi örnekleri öğrenerek yolumuzu aydınlattık ve aydınlatmaya devam edeceğiz.

Bu 8 Mart’ta talebimiz, kadınların şiddetten uzak yaşamlar kurduğu, siyasette ve toplumun her alanında kadınların erkeklerle eşit temsil edildiği bir dünya. Bu topraklarda Osmanlı’dan beri hak mücadelesi veren kadınları, parçası olduğumuz mücadeleler ve kazanımlar tarihini kutladığımız bugünde, bize ışık olan kadınları hatırlamanın ve hatırlatmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.

8 Mart Uluslararası Kadınlar Günü’nde, hayatımızı değiştiren milyonlarca kadını kutlayacağız. Eşitlik ve adalet mücadelesi yolunda bize ilham veren tüm kadınları sosyal medyada #banailhamverenkadın etiketiyle paylaşalım, hikayelerine ortak olalım ve ilhamımızı çoğaltalım.

Mücadeleye devam!
Eşitlik Varsa Adalet Var!

avatar
1 Toplam yorum
0 Yorumlara verilen cevaplar
1 Takipçiler
 
En çok cevap verilen yorum
En güncel tartışma
1 Yorum yapan yazar
Elmas Arslan yeni yorum
  Kaydol  
En güncel En eski En çok oy alan
Bildir
Elmas Arslan
Ziyaretçi
Elmas Arslan

Elmas

8 Mart 2019