Son 10 Yılın En İyi Kadın Sporcusu: Serena Williams

ABD’li tenisçi Serena Williams, dünyaca ünlü haber ajansı The Associated Press (AP) tarafından son 10 yılın en iyi kadın sporcusu seçildi.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli haber ajansı The Associated Press (AP), 2010 yılları geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde son 10 yılın en iyi kadın atletini açıkladı.

AP spor editörleri ve AP haber müdürlerinin oylamasıyla belirlenen son 10 yılın en iyi kadın atleti, ABD’li tenisçi Serena Williams Seçildi.

Birleşik Amerikalı raketin, kariyerinde 23 Grand Slam şampiyonluğu bulunuyor.

“Tüm zamanların en büyük atleti”

2009 ile 2015 yılları arasında WTA CEO’luğu yapan, şimdiler de ise ABD Tenis Federasyonu İcra Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Stacey Allaster, Williams’ın bu ödüle layık görülmesini değerlendirirken “Tarih kitapları yazıldığında, büyük Serena Williams tüm zamanların en büyük atleti olarak yazılabilir. Ona ‘Serena Süpergüç’ demeyi seviyorum. Her ne sıkıntıyla karşılaşırsa karşılaşsın o kendine her zaman inanıyor” ifadelerini kullandı.

ABD’li editörler ve haber müdürlerinin oylarıyla belirlenen sıralamada Williams 93 puan alırken onu 68 puanla Simone Biles izledi. Biles, Dünya Artistik Cimnastik Şampiyonası tarihinde en fazla madalya kazanan sporcu Belaruslu erkek cimnastikçi Vitaly Scherbo’nun rekorunu geçmişti.

“O benim idolüm”

Williams’ın ardından sıralamada ikinci basamakta yer alan ABD’li cimnastikçi Simon Biles, ise Serene Williams hakkında şu ifadeleri kullandı: O benim idolüm. Çok mütevazı bir insan. Kendisine ve karakterine sadık kalmayı başardı ve bu bir sporcu için gerçekten çok önemli.”

Çekyalı yüzücü Katie Ledecky üçüncü, kayak yarışçısı Lindsey Vonn dördüncü ve bir diğer kayak yarışçısı Mikaela Shiffrin ise sıralamada beşinci basamakta yer aldı.

Kaynak: Alan Savunması

avatar
  Kaydol  
Bildir
2 Ocak 2020