Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa İkincisi

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2019 CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası finalinde rakibi Sırbistan’a 3-2 yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

İnternet Spor

2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası yarı finalinde Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı,  Avrupa ve Dünya Şampiyonu ve Olimpiyatların gümüş madalyalı ekibi Sırbistan’a karşı  3-2 yenilerek Avrupa ikincisi oldu.

Ankara Spor Salonu’nda oynanan final maçında Türkiye, ilk seti 25-21 önde tamamlayarak kazandı.

İkinci seti Sırbistan, 25-21 alarak maçın skorunu 1-1 yaparak beraberliği yakaladı.

Üçüncü sete iyi başlayan Sırbistan’a seti 25-21 alarak maçın skorunu 2-1 yaptı.

Türkiye dördüncü sette atak yapıp seti 25-22 tamamlayarak maçı 2-2 beraberliğe yükseltti. Bu beraberliğin ardından maçın galibinin belirlenmesi için beşinci ve 15 sayılık son set olan altın set oynandı.

Altın madalya, altın setten döndü

Altın sette Türkiye, rakibi Sırbistan’a 15-13 yenildi. Maçı 3-2 alan Sırbistan Avrupa Şampiyonu olurken Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

İkinci Kez Gümüş Madalya

Son 5 organizasyonun 4’ünde yarı finale yükselme başarısı gösteren Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, bu şampiyona ile birlikte organizasyondaki 2. gümüş madalyasını kazandı. 2003’te de gümüş madalya alan milli takım, 2011 ve 2017 yıllarında da üçüncü olmuştu. Milliler 2015’te ise dördüncü sırada kalmıştı.

Kadına yatırım yapıldığında nasıl başarılı olduğunun en güzel örneklerinden biri olan bu şampiyona ve başarıdan gurur duyduk. Eşitlik Adalet Kadın Platformu olarak Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımımız ile gurur duyuyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

 

avatar
  Kaydol  
Bildir
9 Eylül 2019