Türkiye’nin İlk ve Tek Dijital Kadın Zirvesi Dijital Topuklar 1 Kasım’da: “Cüret Et”

1 Kasım’da 4’üncüsü gerçekleşecek, Türkiye’nin ilk ve tek dijital kadın zirvesi “Dijital Topuklar”, kadınların seslerini duyurmak için “Cüret Et” temasıyla, kadınları harekete geçmeye çağırıyor.

Bu yıl da Dijital Topuklar, tüm kadınların hayatına dokunacak bir gün için hazırlıklara başladı! Kadınlara cesaret ve ilham verecek içeriklerle, “Kadının dijital dünyaya yön veren duruşunu herkese duyurmak ve bu dünyadaki dinamikleri değerlendirmek” için çalışmalarını sürdüren Dijital Topuklar Platformu, bu yılki zirvesini “Cüret Et” temasıyla 1 Kasım’da, İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü’nde gerçekleştirecek.

Dijital dönüşümün ortasındaki kadınların kişisel yolculuk öykülerindeki cesaretlerinden ilham alan “Cüret Et” teması, kadınları seslerini çıkarmaya, harekete geçmeye, fark yaratmaya, yas tutmaya, konfor alanlarını dönüştürmeye, en önemlisi kendileri gibi olma cüretini göstermeye çağırıyor.

Dijital Topuklar’a ilham verecek konuşmacılar

Her yıl Türkiye’nin çeşitli kentlerinden katılımcılarla düzenlenen Dijital Topuklar, kadınların seslerini duyurmalarına imkan sağlayan bir platform olma amacıyla, dijital ortamda üretimler yapan kadınları, markaları ve kadına dair içerikleri takip eden herkesi bir araya getiriyor. Kadını ilgilendiren her konuda alan açmayı hedefleyen, bireysel ve kurumsal katılımcıları tüm gün sürecek panel ve söyleşileri dinlemeye davet eden zirvede, bu yıl da birçok konuşmacı yer alacak.

2019 Dijital Topuklar Zirvesi’nin konuşmacıları şöyle: Amerikalı ses terapisti Robert Sussuma, Zeynep’in Harikalar Diyarı hesabının sahibi Instagram fenomeni Zeynep Girgin Kalelioğlu, Storytel Ülke Müdürü Berk İmamoğlu, Mindfullness Eğitmeni Sepin İnceer, yazar Dilâra Gürcü, Psikiyatr Arzu Erkan Yüce, gazeteci Melis Alphan, Erkek Kanalı’ndan Jaki Baruh, fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel, Afrika’daki köle çocukları kurtaran Şimdi Derneği’nden Sezi Kalkavan, Müslüman-Feminist kadınları temsil eden Havle Kadın Derneği’nden Selma Şirin, gazeteci Fatoş Karahasan, danışman ve yönetici Murat Yeşildere, bağımsız radyocu ve stand-up’çı Ayça Şen.

Dijital Topuklar Platformu Hakkında

Dijital Topuklar Platformu, 1 Mart 2018 itibariyle dijital dünyada daha aktif olmak isteyen kadınlara ve bu dünyada neler olup bittiğini merak eden herkese yol haritası niteliğinde kurguladığı yeni bir mecra sunmaya başladı.

Türkiye’nin öne çıkan kadın bloggerları Elif Doğan (blogcuanne.com) ve Perihan Çıragöz (uykusuzanneler.com) öncülüğünde bu sene dördüncüsü gerçekleşecek etkinlik, kadınların dijital alanda daha da güçlenmelerini ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşmalarını amaçlıyor.

Dijital Topuklar, sadece zirve olarak değil, “dijitaltopuklar.com” ismi ile “Dijital Kadın Platformu” olarak yıl boyunca online şekilde içerikler paylaşıyor.

Etkinlik, herhangi bir uzmanlık şartı aranmadan herkesin izleyici olarak katılımına açık.

Etkinliğe katılım ve diğer detaylar için, tıklayınız.

avatar
  Kaydol  
Bildir
16 Ekim 2019