Türkiye’nin İlk ve Tek Dijital Kadın Zirvesi’nde bu yıl: “Tutkunu Bul”

Yeni dünyanın dijital dinamiklerini kadın ekseninde mercek altına “Türkiye’nin ilk ve tek dijital kadın zirvesi” Dijital Topuklar, 1 Kasım’da İstanbul Üniversitesi Maçka Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

“Kadının dijital dünyaya yön veren duruşunu herkese duyurmak ve bu dünyadaki dinamikleri değerlendirmek“ için çalışmalarını sürdüren Dijital Topuklar bu yıl üçüncü kez düzenleniyor. Geçen yıl #beniseviyorum teması etrafından kurulan zirvenin bu seneki teması ise #tutkunubul.

Türkiye’nin ilham veren dijital kadınlarının bir araya geleceği zirvenin bu yılki katılımcılarını 7 panel 5 konuşma bekliyor. Alanında etkili birçok ismin katılacağı panellerde, Z kuşağı ve Alfa nesliyle iletişim, girişimcilik, kadın bilgeliği, cinsiyetçi bakış açısının erkekler üzerindeki etkisi, sosyal medya etiği gibi birçok farklı konu masaya yatırılacak.

Zirvede ayrıca “Dijital Doğanları Anlamak” başlığıyla düzenlenecek ‘mini panel’de katılımcılar, teknolojinin çocuklar üzerindeki etkisini bu kez çocuklardan dinleyecek. Panele konuşmacı olarak katılan 8-15 yaşları arasındaki çocuklar dijital ortamda nasıl var olmak istediklerini anlatacak.

Panellerin yanı sıra gazeteci ve yazar Serdar Kuzuoğlu, KONDA araştırma şirketi genel müdürü Bekir Ağırdır, Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü ve Kurumsal İletişimciler Derneği Başkanı Şule Yücebıyık, VR Masters kurucusu Ali Hantal, paralimpik yüzücü ve ressam Sümeyye Boyacı, günümüz dünyasında erkeğin değişen rolü, ‘duygu’yu merkeze alan yeni bir iş dünyası tasavvuru, bireysel markalaşma, gerçeklik teknolojilerinin hayatımıza etkisi ve kararlı olmak üzerine konuşmalar yapacak.

Zirveden Platforma

Türkiye’nin önde gelen kadın bloggerlerı Elif Doğan (Blogcu Anne) ve Perihan Gürer (Uykusuz AnnelerKulübü) tarafından ilk kez Kasım 2016’da hayata geçirilen “Dijital Topuklar’, Mart 2018 itibarıyla yeni bir platform sunmaya başladı.

Dijital dünyada aktif rol oynamak isteyen kadınlara rehber olması için kurgulanan DijitalTopuklar.com adlı internet sitesinde, dijital dünyada iş yapmanın yanı sıra feminizm ve toplumsal cinsiyet eşitliği, başarının gücü, kadın olmanın zorlukları ve kazanımları gibi birçok konu ele alınıyor.

avatar
  Kaydol  
Bildir
24 Ekim 2018