Türkiye’nin Kadın Direktörleri Bir Araya Geliyor

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından bu yıl 7.’si düzenlenecek olan ‘Türkiye Kadın Direktörler Konferansı’, 20 Kasım Çarşamba Zorlu PSM’de.

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenecek olan “Türkiye Kadın Direktörler Konferansı”, Zorlu PSM’de 20 Kasım 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Zorlu Holding sponsorluğunda düzenlenecek olan konferansın bu yıl ki teması “Yönetim Kurullarına Aday Gösterme Süreçleri ve Çeşitlilik” olacak.

Konferansın açılış konuşmasını, IFC Türkiye Ülke Müdürü Arnaud Dupoizat yapacak. 30 PC Club UK Yönlendirme Komitesi Üyesi Sarah Morris ise konferansın ana tema konuşmacısı olarak konferansa katılacak. Ayrıca konferansta, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu Direktörü Melsa Ararat, “Türkiye’de Yönetim Kurullarında Kadın 2019” raporunu izleyicilere sunacak.

Yönetim kurulunda kadın üye oranı, 2018’te yüzde 15.2’e yükseldi

Geçen yıl açıklanan raporda kadın yönetim kurulu üyesi oranının, 2017 yılındaki düşüşten sonra tekrar iyileşmeye başlayarak %15,2’ye yükseldiği bilgisi paylaşılmıştı. Bu yıl açıklanacak olan raporda rakamların ne yönde olacağı merakla bekleniyor. Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yönetim kurullarında, kadın üye oranını, 2025 yılına kadar, yüzde 30’a çıkarması amaçlanıyor.

“Kim niçin ve nasıl? Yönetim Kurulu’nda İlkeler ve İyi Uygulamalar”

Raporun açıklanmasının ardından düzenlenecek panele, White&Case Turkey Kurucu Ortağı Aslı Başgöz moderatörlük yapacak. “Kim niçin ve nasıl? Yönetim Kurulu’nda İlkeler ve İyi Uygulamalar” başlıklı panele; ICGN CEO’su Kerrie Stevenson, GOVERN Genel Müdürü Alissa Amico, THY Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Fatmanur Altun ve Türk Tuborg Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Tülin Karabük konuşmacı olarak katılacak.

avatar
  Kaydol  
Bildir
8 Kasım 2019