Ücretsiz Eğitim: Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadelede Hukuk

Kız Başına platformu, kadına karşı şiddet ile mücadelede önem arz eden 6284 Sayılı Kanun ve İstanbul Sözleşmesi başta olmak üzere birçok bilginin tek bir kaynaktan elde edilebileceği, ücretsiz, sertifikalı bir online eğitim programı veriyor.

Türkiye’de kadına ve çocuklara yönelik nefret söylemini, şiddeti ve tacizi inceleyen KızBaşına, alanında uzman hâkimler, avukatlar, akademisyenler, sosyal hizmet uzmanları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşen Geleceğin Lider Hukukçular Projesi‘nde verilen eğitimlerin çok sayıda kişiye erişimini sağlamak ve konuya ilişkin başta hukuk fakültesi öğrencileri olmak üzere toplumun genelinde bir farkındalık yaratmak amacıyla “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Hukuk Rehberi”ni oluşturdu.

Rehberi, uzmanlık alanı hukuk olan kişilerin yanı sıra toplumdaki herkesin yararlanabileceği destekleyici ve tamamlayıcı bir eğitim niteliğinde. Hedeflenen ise, konuyla ilgili farkındalık yaratarak kadına karşı şiddetle mücadeleyi daha etkili ve görünür kılmak.

Bu rehber, Türkiye’de hukuk alanında kadına karşı şiddet ile mücadelede önem arz eden 6284 Sayılı Kanun ve İstanbul Sözleşmesi başta olmak üzere birçok bilginin tek bir kaynaktan elde edilebileceği, ücretsiz, sertifikalı bir online eğitim programı niteliğinde düzenlenmiş.

Eğitim hakkında

KızBaşına olarak daha çok sayıda öğrenciye erişebilmek ve eğitimin gruplar halinde alınabilmesini sağlayarak konu üzerinde kolektif düzeyde bir farkındalık yaratma hedefiyle, 10 gönüllü üniversite topluluğuna/kulübüne eğitimi bitirmeleri durumunda katılımcılara özel sertifikalarını teslim edecek.

Siz de eğitimden faydalanmak ve kendi üniversitenizde bir farkındalık oluşturmak istiyorsanız, başvuru yapabilirsiniz.

kizbasina@gmail.com adresine iletişim ve okul bilgilerinizi, varsa hangi topluluk/kulüp üyesi olduğunuzu bilgilerini göndererek eğitim linkine ulaşabilirsiniz.

Kaynak: kizbasina.com

avatar
  Kaydol  
Bildir
16 Aralık 2019