Uluslararası Kadın Medya Vakfı’ndan COVID-19 Yardım Fonu

Uluslararası Kadın Medya Vakfı, salgın süresince tümüyle ya da geçici olarak işini kaybeden ve temel yaşam giderlerini karşılayamayan kadın gazeteciler için yardım fonu sağlayacak.

COVID-19 salgını sırasında, IWMF dikkatleri tarihteki bu eşi görülmemiş anda kadın gazeteciler topluluğuna en iyi nasıl hizmet edebileceğimize çeviriyor.

Uluslararası Kadın Medya Vakfı, iptal edilen görevlerinin ardından, gelir kaybına uğrayan ve temel yaşam giderlerini karşılayamayan gazetecilerin desteğe büyük bir ihtiyacının olacağını öngörüyor.

IWMF’nin Gazetecilik Yardım Fonu, mali sıkıntı yaşayan, işini kaybeden, yakın zamanda geçici olarak işten çıkarılan veya geri dönüşü olmayan sonuçlardan kaçınmak için acilen yardıma ihtiyacı olan gazetecilere açık. Bu fon, talep 2.000 dolara kadar hibeler sağlayacak. Bununla birlikte, daha fazla finansal ihtiyacı olanlara durum bazında özel olarak değerlendirilecek.

IWMF’in Gazetecilik Yardım Fonu kadın gazetecilere aşağıdakileri sağlar:

  • Evsizliği ve gıda güvensizliğini önlemek için yaşam yardımı
  • Akut tıbbi bakım ve ruh sağlığı hizmetleri
  • Çocuk bakımı
  • Yasal destek

IWMF’nin Gazetecilik Yardım Fonu’na katılabilmek için adayların aşağıdaki kriterleri karşılamaları gerekir:

  • Birincil mesleği gazetecilik olan herhangi bir ortamda çalışan kadro sahibi ya da serbest kadın muhabir olan (öncelik, yakın zamanda işten çıkarılan serbest çalışanlara ve gazetecilere verilecektir);
  • Yardım için başvurduktan sonraki altı ay içinde tam zamanlı gazeteci olarak çalışmış olmak;
  • Küresel sağlık kriziyle doğrudan ilgili yardım için başvuruda bulunun;
    Ve şu anda başka bir gelir kaynağı olmayan.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

avatar
  Kaydol  
Bildir
28 Nisan 2020