Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu

İstanbul Müzik Festivali kapsamında üçüncüsü bu yıl düzenlenen Yarının Kadın Yıldızları projesi için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 13 Mart.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yarının Kadın Yıldızları projesi ile üstün yetenekli müzisyenlerin çalgı, şan ve şeflik branşlarında uluslararası arenadaki kariyerlerinin ilerlemesine destek olmaya devam ediyor.

Yarının Kadın Yıldızları projesi, İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali kapsamında, TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) işbirliğiyle 2018 yılında başlatıldı.

Yeni yetenekler aranıyor

Geleceğin kadın müzisyenlerini destekleme amacını taşıyan Yarının Kadın Yıldızları projesi üçüncü yılında yeni yetenekler arıyor. Yarının Kadın Yıldızları projesi için başvurular 3 Ocak Cuma itibariyle iksv.org internet sitesi üzerinden yapılabilir.

İstanbul Müzik Festivali kapsamında TSKB sponsorluğu ile sürdürülen bu fona lisans veya lisansüstü seviyesinde yurtdışında bir müzik okulundan kabul alan, yurtdışında müzik eğitimini sürdüren ya da kariyer gelişimine olumlu katkıda bulunacak ustalık sınıfı, orkestra seçmesi, uluslararası yarışma gibi etkinliklere katılım veya çalgı alımı için desteğe ihtiyaç duyan kadın müzisyenler başvurabiliyor.

Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’yla ve şartnameyle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

avatar
  Kaydol  
Bildir
3 Ocak 2020