“Ben Bond, Jane Bond”: Yeni James Bond Bir Kadın mı Olacak?

“James Bond” serisinin sekizinci ‘007’si olan Daniel Craig’in rolü bırakmasının ardından yeni James Bond arayışları sürüyor. İlk kez bir kadının James Bond’u canlandıracağı da sık sık gündemde. Role talip olduğunu açıklayan son isimlerden biri de Game of Thrones’dan tanıdığımız Emilia Clarke.

Independent Türkçe

Aktör Daniel Craig’in, “Bir daha James Bond’u canlandırmaktansa bileklerimi keserim daha iyi” şeklinde yaptığı açıklamasından sonra sosyal medyada “Yeni Bond kim olacak” sorusuyla çalkalanmıştı.

James Bond fanları, ünlü aktris Gillian Anderson’u da Bond adayları arasında göstermiş, bugüne kadar Tom Hardy, Idris Elba, James Norton, Tom Hiddleston, Damien Lewis gibi isimlerin yeni Bond adayı olarak konuşulmasından sonra ilk kez bir kadın oyuncu, fanlardan yüksek oy almıştı.

Bu fikre sıcak bakan Bond fanlarının yanı sıra James Bon’un bir erkek karakter olarak kalmasını savunanlar da var. Bu tartışma yalnızca sosyal medyada değil, sinema camiasında da büyük yankı buldu.

“Yeni James Bond kadın olabilir mi?” sorusuna yapımcıdan cevap

Bond’un yeni filmde bir kadın oyuncu tarafından canlandırılacağı tartışmalarına, filmin yapımcısı Barbara Broccoli’nin yanıtı net olmuştu.

Broccoli yaptığı açıklamada, “Bond bir erkek. Erkek bir karakter. Erkek olarak yazıldı ve erkek olarak kalacağını düşünüyorum. Bu tamamen normal. Erkek karakterleri kadına dönüştürmemize gerek yok. Bunun yerine daha fazla kadın karakter yaratıp hikayede onlara daha çok yer ayıralım” dedi.

Broccoli, böylelikle uzun bir süre daha Bond rolü için bir kadın aktör düşünmediklerini ifade edip, Bond yerine olmasa da yazar ya da yönetmen koltuğunda bir kadının oturabileceğinin de altını çizmişti.

Eski James Bond, yeni Bond’un kadın olmasından yana

1995 ile 2002 yılları arasında James Bond karakterini canlandıran oyuncu Pierce Brosnan, yeni James Bond kim olmalı tartışmalarına katıldı. Geçtiğimiz ay açıklama yapan Brosnan, bugüne kadar hep beyaz erkekler tarafından canlandırılan 007’nin artık kadın bir oyuncu tarafından canlandırılması gerektiği fikrine katıldığını belirtip, “Yoldan çekilin beyler ve oraya bir kadının gelmesini sağlayın. Bence inanılmaz ve heyecan verici olur” dedi.

Yeni Bond adayı olarak gösterilen Gillian Anderson role sıcak bakıyor

NextBond hashtag’iyle Twitter’da bir süredir tartışılan yeni Bond adaylarından biri olarak gösterilen Gillian Anderson, teklif gelmesi halinde bu rolü kabul edebileceğinin sinyallerini attığı bir tweet ile verdi.

Twitter

Bir fanın yapmış olduğu 007 posterini çok beğendiğini belirten ünlü oyuncu, “Ben Bond. Jane Bond. Herkese oyları için teşekkür ederim. Ve bu posteri kim yaptı bilmiyorum ama çok sevdim” yazdı.

En güçlü kadın aday Vicky McClure da role sıcak bakıyor

Serinin yeni filmi için James Bond’u canlandıracağı iddia edilen en güçlü aday ‘Line of Duty’ dizisinin yıldızı Vicky McClure gösteriliyor.

Thesun.co.uk

33 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz günlerde kendisine yöneltilen bu söylentilere “Neden olmasın?” şeklinde cevap verirken, İngiliz The Sun gazetesine konuyla ilgili “Bu söylenti çok komik” dedi. Bu role seçilmesinin mümkün olmadığına inanan McClure, “Bir Nottingham kızının Bond’u oynaması bir milyon yıl daha olmayacak. Ama olsaydı çok akıllıca olurdu, değil mi?” dedi.

Game of Thrones yıldızı Emilia Clarke ilk kadın James Bond olmak istiyor

İndependent Türkçe

Empire dergisine verdiği röportajda Emilia Clarke’e, Game of Thrones ve Bir Şans Daha (Last Christmas) yıldızına karakteri canlandırmakla ilgilenip ilgilenmediği soruldu.

Clarke, “Evet! Tabii ki! Kesinlikle evet! James Bond, şu hep havalı olan film serilerinden biri. Gerçekten dünyadaki en boş James Bond olsanız bile bu yine de havalı olurdu” diye yanıtladı.

Craig’in eski rol arkadaşı Eva Green, “Yeni Bond kadın olmamalı”

NTV

James Bond serisine 25. filmle veda edecek Daniel Craig’in yerine kimin geleceği tartışmalarına Craig’in eski rol arkadaşı Eva Green de katıldı.

James Bond’un 21. filmi Casino Royale’de Vesper Lynd karakterine hayat veren Eva Green yeni James Bond’un bir kadın olmaması gerektiğini savundu.

Green, Vanity Fair’e verdiği röportajda konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bence James Bond bir erkek olarak kalmalı. Kadınlar aksiyon filmlerinden süper kahraman filmlerine birçok tarzda filmde rol almalılar. Ama James Bond erkek olarak kalmalı ve Jane Bond olmamalı. Karakterle ilgili devam ettirilmesi gereken bir tarih var. Bu nedenle bir erkek tarafından canlandırılmalı.”

Yeni filmin Nisan 2020‘de vizyona girmesi bekleniyor.

Kaynak: Haberler.com, Hürriyet Kelebek, Milliyet, Independent Türkçe, NTV, LOG

avatar
  Kaydol  
Bildir
12 Kasım 2019