Yeni Zelanda Başbakanın ‘Korona Yönetimi’ Takdir Topluyor

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, koronavirüs salgınına ilişkin süreç yönetiminde sergilediği liderlikle takdir topluyor. Arden geçtiğimiz hafta ülke çapında uygulanan karantina ile ilgili evinden Facebook canlı yayını yaparak vatandaşların sorularını cevapladı.

Ardern, ülkenin koronavirüs tedbirlerine ilişkin geçtiğimiz hafta Facebook’ta 16 dakikalık bir oturum yaptı.

“Hepimiz bir süre evde kalmaya hazırlanırken, online olup birkaç soruya cevap vermek istedim. İstersen bana katıl!” diyerek Yeni Zelandalıları oturuma davet etti.

Ardern, Yeni Zelanda’nın salgınla mücadelesiyle ilgili soru sormak için bekleyen vatandaşları rahat gündelik giysileriyle karşıladı.

Yeni Zelandalılara, dışarı çıktıklarında nasıl davranmaları gerektiğiyle ilgili bilgi veren Ardern, bu süreçte açık olacak temel sosyal hizmetleri anlattı.

Ardern’in soruların sahiplerine adıyla hitap ettiği yayın 2.3 milyondan fazla görüntülenme aldı ve samimi yaklaşımı övgü topladı.

“Çok karizmatik biri”

Bir sosyal medya kullanıcısı, “O inanılmaz biri. Vatandaşlarla çevrimiçi canlı sohbetler gerçekleştiren başka bir dünya lideri var mı?” dedi. Bir diğer kullanıcının yayınla ilgili yorumu ise şöyle oldu: “Dürüst olmak gerekirse, çok karizmatik biri. Yani, başka herhangi bir başbakanın Facebook’ta canlı yayın yaptığını hayal edebiliyor musunuz?”

Ardern canlı yayına yüzünde bir tebessüm ve kısa bir mesajla son verdi: “Unutmayın, evde kalın, zinciri kırın ve hayat kurtaracaksınız.”

Kaynak: CNN

avatar
  Kaydol  
Bildir
2 Nisan 2020