Yuvamız İstanbul’un Yeni Merkezleri İçin Kayıtlar Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Yuvamız İstanbul” projesi kapsamında Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir, Kartal, Küçükçekmece, Sancaktepe, Sultanbeyli, Sultangazi, Silivri Alibey, Silivri Selimpaşa ve Yenibosna’da açacağı yeni merkezler için son başvuru tarihi 22 Haziran.

Okul öncesi dönemde çocuklara “güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlamak için” Yuvamız İstanbul projesinin yeni merkezleri için kayıtlar başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından projelendirilen “Yuvamız İstanbul”a bugüne kadar Pendik, Beylikdüzü, Esenyurt ve Beyoğlu için kayıtlar alınmıştı

Başvurular 22 Haziran’a kadar

İstanbul’un diğer ilçelerinde de ebeveynlerin hayatlarını kolaylaştıracak ve 3-6 yaş arası çocukların eşit eğitim alacakları 11 yeni merkez için de kayıt alınmaya başlandı. Başvurular 22 Haziran’da sona erecek.

Yürütme programının Boğaziçi Üniversitesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) eğitmenleri tarafından belirlendiği proje ile ilgili olarak İBB tarafından, “İstanbul’da yaşayan tüm çocuklara eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, kadın istihdamının gözetilmesi, aile eğitimine ve gelişimine katkı sunulması ile çocuğun tüm gelişim alanlarının desteklenmesi hedefleniyor” açıklaması yapıldı.

Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir, Kartal, Küçükçekmece, Sancaktepe, Sultanbeyli, Sultangazi, Silivri Alibey, Silivri Selimpaşa ve Yenibosna’da başvuruların ardından açılacak yeni merkezler İstanbullu çocukları bekliyor.

Puantaj sistemi ile çok sayıda sosyal ve ekonomik faktör dikkate alınarak eğitime katılacak çocukların belirlendiği projeye, 3-6 yaş aralığındaki çocukların aileleri başvurabilir. Kayıt işlem formuna ve projeyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.

Ebeveynler ayrıca 153 çağrı merkezini arayarak başvuru yapabilir. Başvuruların sonuçları pandemi sürecine bağlı olarak ileri bir tarihte duyurulacak.

Kaynak: Bianet

avatar
  Kaydol  
Bildir
17 Haziran 2020