Gazetecilikte Kadın Koalisyonu, EAK Platformu’yla Buluştu

Gazetecilikte Kadın Koalisyonu (Women in Journalism) Kurucu Direktörü Kiran Nazish ve Türkiye Koordinatörü Damla Tarhan, Eşitlik, Adalet ve Kadın Platformu’yla işbirliği görüşmeleri için bir araya geldi.

Gazetecilikte Kadın Koalisyonu (Women in Journalism) Kurucu Direktörü Kiran Nazish ve Türkiye Koordinatörü Damla Tarhan, Eşitlik, Adalet, Kadın Platformu ile bir araya geldi.

Toplantı, Gazetecilikte Kadın Koalisyonu’nun bu ay Türkiye’ye gelen delege heyetinin gerçekleştirdiği bir dizi faaliyetin bir parçası olarak gerçekleşti.

Görüşmede, Eşitlik, Adalet, Kadın Platformu’nun kurucusu Gülseren Onanç ve sitenin içerik editörü Eda Doğançay, yerel ve uluslararası basında toplumsal cinsiyet eşitliği, kadının hak ve adalet arayışı, her alanda kadın liderliği, kadının görünür kılınması, siyaset, iş dünyası ve sanatta kadın temsiline ilişkin haberleri bir araya getiren platformumuz ve gelecek projeleri hakkında bilgi verdiler.

Her iki taraf da Türkiye’deki kadın gazeteciler için nasıl daha iyi ve daha güvenli bir ortam yaratılacağına ilişkin fikirlerini belirtti ve gelecek dönemde proje işbirlikleri için fikir alışverişi yapıldı.

Gazetecilikte Kadın Koalisyonu (Women in Journalism) hakkında

Gazetecilikte Kadın Koalisyonu, kadın gazetecilere yönelik küresel bir destek örgütüdür. Dünyanın dört bir yanındaki birçok ülkedeki kadın gazeteciler için mentörlük projesine öncülük eden ve kadın gazeteciler için özgür basın ortamına odaklanan ilk örgüttür. Kadın Gazeteciler Koalisyonu dünyanın herhangi bir yerindeki kadınlara yönelik her türlü suistimalin durumunu ayrıntılı bir şekilde belgeleme. Bireyler ile kurumları bir araya getiren sistem, kadın gazetecilerin endüstride çalışmasına yardımcı olmak için gereken deneyim ve danışmanlığı bir araya getirir. Koalisyon’un amacı, kadın gazetecilerin güvenle çalışabileceği ve gelişebileceği güçlü bir mekanizma geliştirilmesine yardımcı olmak.

Daha fazla bilgi için web sitesi: www.womeninjournalism.org.

avatar
  Kaydol  
Bildir
25 Aralık 2019